Žmonės, užsiimantys žemės ūkio technika dažnai valdo pačią įvairiausią techniką – nuo purkštuvo iki traktoriaus ir kombaino. Tiems, kurie su tokia įranga dirba eilę metų, net ir didesni nesklandumai panikos nekelia, jie patys tvarko ir prižiūri savo valdomą techniką. Tačiau tiems, kurie tik pradėjo žemės ūkio veiklą, pateikiame šiek tiek informacijos apie technikos priežiūrą, variklius, jų galimus gedimus ir aspektus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį ilgai nelaukus.

Kokie varikliai naudojami žemės ūkio technikai?

Žemės ūkio technikai, kaip traktoriams, purkštuvams ar kombainams, dažniausiai naudojami dyzeliniai industriniai varikliai. Vienas populiariausių ir žinomiausių – „Yanmar“ prekės ženklo varikliai. Juos taip pat galima rasti ir vandens transporte, keltuvuose, generatoriuose. Tai ypač galingi japonų gamybos varikliai, leidžiantys pasiekti maksimalius rezultatus ir mažesnėmis kuro sąnaudomis.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų, kalbant apie žemės ūkio techniką ir industrinius variklius – jų gedimai. Dažnai sudėtinga rasti senesnio modelio variklį ar jo dalis, kai šis jau nebegaminamas. Tačiau čia svarbiausia labiau paieškoti, ir Lietuvoje galima rasti servisų, kuriuose parduodami ir senesnio modelio industriniai varikliai. Plačiau vertėtų kalbėti apie dažniausius industrinių variklių gedimus.

Galimi gedimai – į ką atkreipti dėmesį?

Viena iš dažnai daromų jaunų ūkininkų klaidų – pernelyg didelis pasitikėjimas savimi. Dažnai bandoma patiems tvarkyti variklių gedimus arba ignoruojami itin aiškiai pastebimi galimų gedimų požymiai. Pateikiama kelis aspektus, kuriuos pastebėjus siūloma keliauti tiesiai pas specialistus, galėsiančius tiksliai nustatyti problemą.

Štai, pavyzdžiui, „Yanmar“ varikliai genda nors rečiau, tačiau taip pat genda. Jei pastebėjote, kad Jūsų įranga staiga pradėjo „ryti“ pernelyg daug kuro, o variklio alyvos nespėjate pilti, gali būti, kad sugedo variklio turbina. Taip pat neignoruokite įtarimą keliančios spalvos dūmų, kylančių iš variklio, ar neįprastų skleidžiamų garsų. Kiekvienas įtarimą keliantis aspektas geriau bus įvertintas specialisto nei Jūsų pačių. Nebijokite kreiptis į ekspertus.

Kalbant apie priežiūrą, reguliari techninė apžiūra prieš atidarant sezoną yra būtina. Patikrinkite, kaip veikai technika, ar viskas savo vietose. Dažnai po šaltojo sezono tenka pakeisti kai kurias detales, tad pasirūpinkite, kad įsivažiavus sezono darbams, Jūsų įranga veiktų nepriekaištingai.

Kategorijos: Žmonės ir technika