Ar tai būtų vestuvės, ar didelis jubiliejus, ruošiant šventę svarbi tampa kiekviena detalė. Nuo šventinių dekoracijų iki specialiai tai progai pagamintų kvietimų. Rankų darbo kvietimai visada atrodo nuoširdesni ir mielesni, tad šįkart kalbame būtent apie juos. Stilius – retro/vintažas. Proga – vestuvės. Kokių priemonių prireiks bei kaip pasigaminti?

Popierius, vokai ir antspaudai

Vestuvinių kvietimų variacijų internete galima rasti be proto daug. Vieni prie kvietimo prisegs nuotrauką, kiti kalendorių su reikšminga data, treti daugiau dėmesio skirs vokui ir jo apipavidalinimui. Tačiau tiems, kurie kvietimą savo rankomis gamins pirmą kartą, pirmas klausimas bus ne kaip tai daryti, o ko prireiks?

Taigi, retro stiliaus kvietimui Jums gali prireikti:

  • Sužadėtinių nuotraukos. Jos gali tapti puikia alternatyva popieriui, jei norite originalesnių ir tikrai retro stilių priemenančių kvietimų. Parinkti rekomenduojame ne vienodas, o kuo įvairesnes ir ryškinant jas – prašykite sendinto popieriaus efekto.
  • Blizgūs rašikliai. Šie taip pat naudojama gan dažnai, net jei kvietimo tekstas užrašomas kompiuteriu. Auksinis rašiklis puikiai tiks siekiant paryškinti vieną ar kitą detalę.
  • Vokai. Kvietimas voke atrodys daug gražiau, tačiau voko spalvą ne baltą, o gelsvą. Kodėl? Ši spalva sustiprins retro stilių.
  • Antspaudai. Ne, ne patys paprasčiausi. Čia prireiks reljefinių antspaudų, senovinių. Jie klijuojami ir atspaudžiami turėtų būti ant voko. Nepamirškite apsvarstyti kokią formą norite atspausti (siūlome rinktis vardų inicialus). Tai bus pagrindinis kvietimo akcentas. Savaime aišku, nepamirškite ir spalvoto antspaudams skirto vaško.

Kaip gaminame?

  1. Kvietimui reikės teksto. Tad pirmiausia apmąstykite jį. Kokias detales norite akcentuoti, ar rašysite pilnus vardus ar ne. Galbūt siunčiama žinutė bus labai trumpa, o galbūt norite papasakoti trumpą savo istoriją. Viskas priklauso nuo Jūsų.
  2. Tekstą galite rašyti ranka patys ant nuotraukos arba spausdinti ant plonesnio popieriaus ir klijuoti. Aišku, pasirinkite ir tinkamą ir Jums patinkantį, prie kuriamo stiliaus derantį, šriftą.
  3. Nuotrauką su tekstu dedame į voką ir pradedame ruošti antspaudą. Užlašinama karšto vaško ant tos vietos, kur spausite antspaudą ir atspaudžiame reljefą, šiuo atveju, šventės kaltininkų inicialus.

Kai kvietimai jau pagaminti, juos laikas išsiųsti ir pradėti svarstyti apie likusias šventės detales.

Kategorijos: Kita