Bene kiekvienuose namuose tikrai nors vienas dulkių siurblys. Be jo išsiversti sunkoka ne tik valant kambaryje esančius kilimus, bet ir tvarkant automobilio saloną. Būtent su šio prietaiso pagalba tvarkymasis tapo paprastesnis ir lengvesnis. O ar žinote kaip atsirado dulkių siurblys? Kokie jie buvo prieš 100 metų? Kada jie atsirado? Šįkart pasakojame būtent apie juos.

Įdomioji istorija

Tikriausia kyla klausimas, koks buvo ir kada atsirado pirmasis dulkių siurblys? Pirmasis spėjimas, kad tai buvo maždaug 1865 metai. Nuo to laiko jau praėjo kaip 150 metų, o tai yra net pusantro amžiaus. Tačiau tas siurblys buvo ne elektrinis, tad skaityti kaip pirmojo jo lyginant su šiandien veikiančiais „Irobot“ siurbliais – negalime.

Antrasis spėjimas teisingesnis – 1902 – ieji ir pirmasis elektrinis siurblys, sukurtas anglo C. Booth. Nors elektra tuo laikotarpiu buvo vienas prabangesnių dalykų, tad ja namuose galėjo pasigirti ne kiekvienas, elektrinis siurblys kažkokiu būdu ėmė ir išpopuliarėjo. Jis taip pat buvo varomas ir benzinu, tad jį būtų galima pavadinti ir šiandieniniu terminu – hibridas.

Tai buvo milžiniškas, arklio vežime tempiamas aparatas, kurio į būsto vidų niekas nenešdavo (kaip būdinga šiandieniams siurbliams). Jis turėjo lankstų ir ilgą (maždaug 200 m) vamzdį, kuris būdavo įkišamas pro būsto langą ir taip valydavo kiekvieną būsto kampelį. Visgi, šis aparatas taip pat buvo ir be proto triukšmingas.

Vėliau, na maždaug po 5 metų , nešiojamą šiuolaikinį dulkių siurblį išrado amerikietis J. Spangler. Aišku, tai dar nebuvo „Irobot“ išmanusis kompaktiškas ir pats pasikraunantis prietaisas, tačiau tai jau buvo didelis progresas nuo milžiniško, triukšmingo, arklių tempiamo aparato. Šis nešiojamas siurblys taip išpopuliarėjo, kad vos po kelių metų buvo galima atidaryti dar vieną tokio tipo siurblių fabriką.

Šiuolaikiniai robotai-siurbliai

Ilgainiui dulkių siurbliai taip evoliucionavo, kad šiandien namuose grindis valančio aparato galima ir nepastebėti. Jis veikia tyliai, beveik nepastebimai, ir pildo senas namų šeimininkių svajones. Pats pasikrauna, turi kelių rūšių filtrus, pakraunamą akumuliatorių, laiko nustatymus… Galų gale, aparatas toks lengvas ir nedidelis, kad valant grindis net nereikia į šoną pastumti sofos.

Su išmaniaisiais siurbliais gyvenimas lengvėja ne dienomis, o tiesiog akimirkomis, stebint, kaip tas stebuklingas daikčiukas už jus atlieka visą sunkų darbą. Jo nepalyginsi su pirmuoju, griozdišku, sunkiu ir dar benzinu varomu ir arkliais tempiamu dulkių siurbliu. Lengva namų priežiūra šiandien – ranka pasiekiama svajonė.

Kategorijos: Namų technika