Švara visada buvo vertinama bet kokioje aplinkoje. Vis dėlto namuose dažnai tvarkytis nesinori. Šiuo atveju, naudinga žinoti tam tikras taisykles, kaip namus valyti greitai ir neskiriant daug tam dėmesio. Pavyzdžiui, lenkiški virtuvės baldai ir jų paviršiai turėtų būti valomi kelis kartus per dieną. Tai reiškia, kad kiekvieną kartą pasigaminus maistą vertėtų nusivalyti stalą, virtuvės paviršius. Tai neužtrunka ilgai, o rezultatas džiugina.

Taisyklės, norint namuose tvarkos:

1. Lova turėtų būti visada paklota. Geriausia, tai padaryti tik atsikėlus, kad vėliau šis darbas neužsimirštų. Tai užtrunka vos porą minučių, o miegamasis atrodo tvarkingas ir paruoštas kitai nakčiai.

2. Gaminant maistą, susitvarkykite virtuvę. Kol maistas verda arba kepa, imkitės veiksmų. Šiuo atveju, neteks tvarkytis pavalgius, kai jau norisi pailsėti. Ypač kai gerai tai atlikti, kad nukritęs maistas, trupiniai nepridžiūva. Prilipęs maistais, riebalai po kažkiek laiko yra sunkiai nuvalomi. Lenkiški virtuvės baldai lengvai nusivalo, o trupiniai neprilimpa prie medžiagos.

3. Drabužiai turėtų būti jūsų spintoje. Nors dažnai žmonės mėgsta juos palikti ant kėdės, sofos ar lovos vertėtų vengti šių vietų. Vėliau palikti drabužiai būna susiglamžę ir juos iš naujo valyti ar lyginti. Tai netaps būtinybė, jei juos paliksite savo vietoje. Geriau nekabinkite nešvarių drabužių su švariais, nes teks valyti abu. Internetiniame puslapyje Baldaipl.lt rasite kokybiškas spintas ir kitus baldus.

4. Jei turite gyvūnus, namus valykite dažniau. Tai reiškia, kad vertėtų grindis valyti siurbliu, kas porą dienų. Taip pat ši taisyklė galioja turint vaikus, nes jie dažnai pamiršta nusiimti batus ir perneša žemes iš vieno kambario į kitą.

5. Ne tik lenkiški virtuvės baldai kaupia nešvarumus, bet ir kiti baldai, stiklas. Todėl būtina valyti dulkes, kuo dažniau. Ypač turint porą laisvų minučių arba tai atliekant reguliariai, tai taps vis paprasčiau atlikti.

Kodėl svarbu, kad namai būtų švarūs?

Dažnai sveikatos sutrikimai kyla dėl netinkamų gyvenimo sąlygų, todėl būtina namus valyti reguliariai ar kai yra būtinybė. Aišku, šis užsiėmimas dažniausiai neteikia jokio malonumo, vis dėlto tai atlikus galima džiaugtis maloniu rezultatu.

Kategorijos: Kita