Namams, kurie nėra prijungti prie bendros kanalizacijos sistemos, būtina įsirengti nuotekų valymo įrenginius. Nuotekų valymo įrenginiai yra viena iš svarbiausių Jūsų gyvenamąjį būstą aptarnaujančių sistemų. Tačiau turbūt ne vienam iš Jūsų yra kilę klausimų, kaip veikia tokie įrenginiai ir kaip juos tinkamai pasirinkti.

 

Nuotekų valymo įrenginio veikimas

 

Nuotekos valymo įrenginiuose paprastai yra apdorojamos trimis etapais:

 

  • Pirminis valymas. Šio etapo metu nuotekos suteka į pirmąją talpą, kurioje laikinai pabūna, kad kietosios dalelės galėtų atsiskirti ir nusėsti ant dugno. Visos „nusėdusios“ medžiagos (dumblas) lieka pirmojoje talpoje, o skystis yra perkeliamas yra antrąją talpą.

 

  • Antrinis valymas. Skysčiui patekus į antrąją talpą, valymo įrenginiai pradeda pumpuoti orą, o deguonis skatina bakterijų dauginimąsi. Toliau bakterijos yra filtruojamos ir pašalinamos iš vandens. Šiam etapui gali prireikti šiek tiek daugiau laiko. Jo reikia tam, kad užtikrintai būtų pašalintos visos biologinės medžiagos iš vandens, kol jis pateks į galutinį etapą.

 

  • Galutinis valymas. Siekiant užtikrinti, kad vanduo būtų saugus išleisti į aplinką, ar panaudoti laistymui, kitom žemės ūkio reikmėms, atliekamas paskutinis valymo etapas. Šis etapas užtikrina, kad likusios kietosios dalelės nusės ant trečiosios talpos dugno. Itin svarbu, kad išleidžiamas į aplinką vanduo būtų priimtinos kokybės, nes kitu atveju jis gali pakenkti jai.

 

Nuotekų valymo įrenginių pasirinkimas yra platus – išsirinkti reikiamą nebus sunku.

 

Nuotekų valymo įrenginių parinkimas

 

Nuotekų valymo įrenginiai paprastai parenkami atsižvelgiant į žmonių, gyvenančių name, skaičių. Atitinkamai nuo to, kiek name gyvena žmonių priklausys ir pačio įrenginio talpa. Renkantis šiuos įrenginius yra būtina pasikonsultuoti su juos įrenginėjančių įmonių specialistais, nes tik jie gali įvertinti, kiek galėtų kainuoti pats tokio įrenginio sumontavimas, koks gruntas yra toje vietoje, kur planuojate sumontuoti įrenginį ir, ar į aplinką bus įmanoma išleisti išvalytą vandenį. Atkreiptinas dėmesys, kad būtent šie veiksniai ir įtakoja valymo įrenginio galutinę kainą.

 

Nepamirškite, kad kasdien gėlą vandenį naudojame įvairioms reikmėms (virimui, plovimui, maudymui, tualetui ir t.t.). Nuotekų valymo įrenginiai padeda jį išvalyti ir suteikia galimybę jį panaudoti dar kartelį. Taip yra saugoma aplinka, tausojami mūsų žemės gėlo vandens atsargos.

Kategorijos: Namų technika