Kilus verslo idėjai, norisi viską pradėti daryti tuoj pat. Tačiau būna situacijų, kai pritrūksta specifinių žinių, finansų ar tiesiog bendraminčių. Nusprendėme pateikti kelis esminius žingsnius, nuo ko pradėti kurti verslą, kai idėja nepalieka minčių jau ilgą laiką, o pirmąjį žingsnį žengti atrodo rizikinga.

Kas yra verslas?

Pirmiausia, labai svarbu suvokti verslo veikimo principą. Kad tam reikalingi ne tik kiti komandos nariai, patalpų nuoma ir geri pardavimų rezultatai. Tiesa, verslas susideda iš pelno siekimo, prekių gamybos ir komercijos. Tai pirkimo ir pardavimo veikla. Tai gali būti tiek smulkusis, tiek stambusis verslas.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į verslo klasifikaciją. Tai gali būti tiek žemės ūkis ar transporto verslas, tiek finansų, informacinių technologijų ar paslaugų sektoriui priklausanti veikla. Labai svarbu suvokti, kuriam sektoriui priskirtumėte savo idėją. Nes būtent ji yra visa ko pradžia.

Pradedu savo verslą eigos žingsniai:

Kai minčių sraute nuolat sukasi idėja ar ramybės neduodanti mintis apie verslą, siūlome prieš imantis priemonių, apsvarstyti esminius žingsnius. Kai jau turėsite planą, nors ir mintyse, galėsite imtis veiksmų.

  1. Kaip ir minėta, pirmasis žingsnis yra idėjos generavimas bei suvokimas, į kurią verslo nišą norite įsitraukti. Visgi, svarbu akcentuoti, kad nevertėtų bandyti sukti galvos, kad išgvildentumėte grandiozinę, apdovanojimo vertą idėją. Pardėkite nuo paprastų dalykų, tų kurie ir šiaip paklausūs arba bent jau nuo to, ką puikiai išmanote.
  2. Verslo konverteris, o ne patalpų nuoma turėtų būti antras žingsnis. Tai reiškia, jog turėtumėte apgalvoti, kokiais būdais pasieksite savo auditoriją ir būsimą klientą. Galbūt tai bus telefoniniai skambučiai ar elektroninė parduotuvė. Viskas priklauso nuo Jūsų.
  3. Reklama. Taip, be reklamos verslas gali sunkiai vystytis. Vertėtų apsvarstyti, kokio tipo reklama gali paveikti Jūsų produkto vartotojus. Ar naudositės reklaminius – informacinius skambučius, internetinę reklamą „Google Adwords“ pagalba ar dar kažką. Ką norime pasakyti – produktas turi būti pasiekiamas, o apie jį turi sklisti nuolatinis informacijos srautas. Apgalvokite, kaip tai padarysite.
  4. Galų gale, apgalvokite ar Jums reikalingos komercinės patalpos bei fizinė verslo vieta, kur galėtumėte vykdyti savo veiklą. Kaip pavyzdį galime pateikti prekybos miestelį „Urmas“ Kaune. Čia galybė mažmenine ir didmenine prekyba užsiimančių verslininkų rado savo vietą. Patalpų nuoma yra tikrai svarbi verslo vystymo dalis, tačiau ji neturėtų būti pirmoje vietoje.

Galų gale, sekant plano žingsnius, galite pamažu bandyti imtis verslo. Labai svarbu prisiminti, kad niekas nevyksta iš karto, todėl iki norimų rezultatų gali tekti gerokai paplušėti.

Kategorijos: Kita