Namai – vieta, kurioje kiekvienas norime jaustis jaukiai. Juose praleidžiame didelę dalį savo laiko, todėl komfortas – būtina detalė gerų namų puzlėje. Komforto užtikrinimui galime rinktis daugybę variantų: įrengti modernų apšvietimą, naudoti daugiafunkcinius baldus, įsigyti patinkančių dekoracijų. Kaip bebūtų, neretai pernelyg daug mūsų dėmesio nukrypsta į estetiką, o funkcionalumą. Dažnai nepagalvojame ir apie tai, kaip į mūsų namus pateks oras, ar jis bus šviežias, ir kaip pašalinti susikaupusį nešvarų orą.

Natūralaus vėdinimo nepakanka

Žinoma, visuomet galime rinktis elementariausią vėdinimo būdą – pradaryti langus, orlaides ar tiesiog pasikliauti faktu, jog namai nėra tobulai sandarūs ir leisti fizikos dėsniams atlikti savo darbą. Tačiau yra patikimesnė išeitis – vėdinimo sistemos. Kam jos reikalingos? Pažvelkime paprastai: vėdinant patalpą langų pagalba, su įeinančiu šviežiu oru yra prarandama ir dalis šilumos. Norint atstatyti buvusį šilumos kiekį patalpoje, reikia padidinti šildymo stiprumą ar bent jau kuriam laikui įsisukti į pledą. Be to, patenkančio oro kiekio ar srauto reguliuoti nebus įmanoma, o į patalpą taip pat gali lengvai patekti dulkės ir triukšmas.

Kodėl verta ieškoti alternatyvos?

Trumpai tariant – natūralus vėdinimas nėra labai ekonomiškas ar efektyvus. Natūralaus vėdinimo trūkumai ypač išryškėja šaltuoju metų laiku, kuomet į vidų patenkantis oras gali siekti minusinę temperatūrą. Todėl vėdinimo sistemos gali puikiai pasitarnauti siekiant užtikrinti nuolatinį švaraus oro kiekį namuose. Be to, būtų išlaikomas pastovus drėgmės lygis, kuris neleistų susidaryti pelėsiui, kartu mažėtų ir dulkių sankaupos. Nejustume blogo kvapo ir oro trūkumo, kuris ima mus kamuoti ilgą laiką nevėdintoje patalpoje ar vienu metu esant dideliam žmonių skaičiui.

Tinkamas pasirinkimas – raktas į gaivą

Gyvename spartaus technologijų tobulėjimo laikotarpiu, todėl pasirinkimų yra kaip niekad gausu. Kaip ir visur, vertėtų rinktis tai, kas ne tik atitinka mūsų poreikius, bet ir gali būti efektyviai išnaudojama bei pritaikoma. Tad, prieš svarstant įsigyti vėdinimo sistemos įrenginius, pravartu pasikonsultuoti su specialistais, kurie padės išsirinkti tiek tinkamą produktą, tiek nustatyti vietą, kurioje geriausia montuoti įrangą. Tokiu būdu galėsime džiaugtis gaiviu, švariu oru ir puikia savijauta.

Kategorijos: Namų technika