Jau kelintus metus iš eilės interjero ir dizaino pasaulyje yra grįžtama prie minimalizmo ir paprastų, tačiau žavingai atrodančių idėjų. Aiškios formos ir dizaino lengvumas itin pagyvina interjerą, jame lengviau atsipalaiduoti ir kartu jausti modernistinę atmosferą. Tokia stilistika taikoma ir apšvietimo srityje, kuri beje yra gana populiari. Svarstant, kur parduodami tokie šviestuvai – Klaipėda, Kaunas, Vilnius ir kiti didesni miestai išties turi, ką pasiūlyti.

Kodėl minimalizmas?

Tai paprasčiausia dizaino išraiškos forma, kuri apšvietimą paverčia tarsi nematomu, tačiau sukuriančiu būtent tokia nuotaiką, kokios ir norite – jaukumą namuose. Paprastumas visada laimi prieš perkrautą ir nestilizuotą erdvę. Todėl pasirinkdami minimalizmą niekada neprašausite. Taip pat jie atrodo gan moderniai ir inovatyviai, todėl pasirinkdami minimalų apšvietimo dizainą erdvei suteiksite gaivumo pojūčio.

lemputės

Kaip priderinti minimalistinius šviestuvus skirtingose erdvėse?

Paprastai minimalistinio tipo apšvietimas pats savaime sufleruoja, kad erdvėje turi būti pasirinkta viena stilistinė kryptis. Jei tai modernus stilius – tada puikiai tiks geometrinių formų šviestuvai (Klaipėdą, Kauną ir Vilnių jau pasiekė naujausios šviestuvų kolekcijos). Juose montuojamos LED lemputės ne tik ekonomiškai naudingos, bet ir itin ilgaamžės bei spinduliuojančios intensyvią šviesą. Todėl net jei šviestuvo gaubtas nėra didelis – norimas dienos šviesos efektas gali būti gana paprastai sukuriamas. Žinoma, kaip ir visur minimalistinio stiliaus šviestuvus reikia derinti tarpusavyje. Jie turi atlikti skirtingas paskirtis: pagrindinės šviesos užtikrinimas, užduotinis apšvietimas ir akcentinis. Pastarasis gali veikti ir kaip dekoratyvi detalė, nes modernus minimalizmas yra labai rekomenduotina naujovė. Dažnai paprastos formos šiuolaikinio pasaulio kontekste žavi ir yra kažkas nepaprasto.

Spalvos ir dekoratyvumas

Paprastai minimalizmas palaiko vienos ar kelių spalvų konceptą. Todėl šviestuvai (Klaipėda ir jame esantis šviestuvų salonas šiuo metu siūlo naujas kolekcijas, kuriose dominuoja balta ir juoda spalvos) lengvai derinami. Jie nesunkiai tampa erdvės dėmesio traukos centru, todėl geriausia, kad pati erdvė irgi spinduliuotų minimalistinį dizainą. Stenkitės šviestuvo spalvas derinti prie bendros erdvės stilistikos arba atvirkščiai: leiskite šviestuvui dominuoti ir išsiskirti erdvėje.

Paverskite namus jaukumo oaze ir atraskite minimalistinio dizaino šviestuvus bei mėgaukitės jų kuriama nuotaika.

Kategorijos: Namų technika