Lėkti gatvėmis motoroleriu – tikras malonumas. Tačiau jokia kelionė negali būti smagi, jei transporto priemonė yra prastos būklės. Tvarkingumu, saugumu turi pasižymėti visos motorolerių dalys. Kitaip grėsmė kyla ne tik malonumui, bet ir saugumui. Tad pateikiame kelis patarimus, kaip pasirūpinti gera motorolerio būkle.

Klausykitės garsų

Jei motoroleriu važinėjate dažnai ir jau esate patyrę, tikriausiai puikiai žinote, kokie garsai turi iš jo sklisti. Tačiau dalį pavojingų pokyčių galima įtarti ir turint mažiau patirties. Neįprastas bildesys, džeržgesys, cypimas – visa tai gali sufleruoti apie variklio ar stabdžių, ratų problemas.

Stebėkite ratų būklę

Dėl ratų rūpesčių kyla gana dažnai. Problemų gali kilti tiek dėl atsipalaidavusių varžtų, veržlių, tiek dėl nepakankamo slėgio padangose, jų pažeidimų. Patartina padangų ir ratų būklę įvertinti kaskart prieš išvažiuojant. Tuomet šios motorolerių dalys kels mažiau rūpesčių ir išlaidų.

Laiku keiskite filtrus

Kai kurie mano, kad oro filtrai susiję su prastu, nemaloniu oru. Tačiau motoroleriuose jie atlieka labai svarbią funkciją. Filtrai tiekia į variklį švarų orą, be jokių dalelių, todėl šis veikia sklandžiau. Užsikimšę filtrai – nuosprendis varikliui. Geriausia filtrus patikrinti ir profilaktiškai keisti kas 5000 km ar tiesiog kas metus.

Stebėkite skysčių lygį

Kaip ir bet kuri kita transporto priemonė, motoroleris negali sklandžiai veikti be tam tikrų skysčių. Būtinas ir stabdžių skystis, ir variklio alyva, ir aušinimo skystis, ir kitokie skysčiai. Nuosekliai vertinkite jų kiekį ir prireikus laiku papildykite talpą.

Palaikykite švarą

Daugelio savininkų motoroleris nuolat yra tepaluotas, purvinas. Tačiau purvinos motorolerių dalys geros būklės tikrai neužtikrins. Periodiškai nuvalykite tepalų perteklių, o jei važiavote per purvynus, nuplaukite išorinį transporto priemonės korpusą, ratus.

Įvertinkite žibintų būklę

Žibintai – labai svarbi motorolerio dalis. Jei jie veikia tvarkingai, kelionė ne tik patogi, bet ir saugi. Todėl kaskart prieš sėsdami važiuoti patikrinkite, ar veikia priekiniai ir galiniai, šoniniai žibintai. Nedelskite pakeisti perdegusių lempučių.

Kruopščiai prižiūrimas motoroleris yra ne tik saugus, patogus, bet ir atrodo puikiai. Važiuojant tokiu kyla rūpesčių nebent dėl geriausio maršruto pasirinkimo. Tad skirti tam laiko tikrai verta – juk nuo to geriau ir jums, ir kitiems eismo dalyviams.

Kategorijos: Žmonės ir technika