Dažną išgirsime sakant, kad Lietuvoje matome labai mažai šviesos ir šilumos, t.y. saulės. Ir kalbama ne tik apie vasaros metu neišsisklaidančius lietaus debesis – klimato juosta diktuoja tai, kad didžiąją kalendorinių metų dalį rytai būna tamsūs, o vakaro tamsa irgi ateina anksti. Tai lemia, kad šviestuvai dažnuose namuose plieskia beveik visuomet, kai kažkas yra namuose (išskyrus vasaros laikotarpiu). Anksčiau naudotos kaitrinės lemputės sunaudodavo nemažą dalį elektros energijos, tad atsiradus energiją taupančioms ir netgi geriau šviečiančioms LED lemputėms visi pamažu ėmė atsinaujinti savo šviestuvus. Energijos taupymui pasitarnauja ne tik į senus šviestuvus įsukamos LED lemputės, bet ir įsigyjami LED šviestuvai.

Skirtumai… ar jie apskritai yra?

Kuomet kalbame apie LED šviestuvus, gali kilti klausimas – kuo jie skiriasi apskritai nuo paprastų šviestuvų. Ar į seną šviestuvą įsukus LED lemputes jis tampa LED šviestuvu? Na, praktiškai gal ir taip, nes taip atnaujintas senasis šviestuvas tikrai padės taupyti elektros energiją.

Vis dėlto, minint LED šveistuvų sąvoką dažniausiai turima galvoje patį dizainą. Dažniausiai tokio stiliaus šviestuvai pasižymi minimaliu, bet išskirtiniu dizainu. Jie gali sukelti modernumo jausmą, tad pastačius tokį šviestuvą klasikiniame interjere jis gali atrodyti mažų mažiausiai.. keistai. LED šviestuvai, kurie skirti kambarių erdvėms apšviesti, dažnai pasižymi lenktomis formomis, labai dažnai ši forma yra formuojama iš vientisos šviečiančios juostos.

Žinoma, paieškojus daugiau variantų, tikrai galima rasti LED šviestuvą, kuris iš pažiūros atrodo kaip paprastas klasikinis šviestuvas. Vis dėlto, labai gali būti, kad toks šviestuvas kainuos kur kas brangiau.

LED lauko apšvietimui sakome TAIP!

Elektra ir lauko sąlygos kartais gali skambėti kaip nesuderinami dalykai. Juk išvedžioti laidai po kiemą nesunkiai gali būti pažeisti ir sukelti trumpą elektros jungimą. Vis dėlto, tokie pamąstymai dažniausiai tėra nelabai kuo pagrįstos fobijos. Tinkamai įrengus lauko apšvietimą, nuogąstauti nėra ko.

LED šviestuvai puikiai įsipaišo į bendrą vaizdą, kuomet kuriamas kiemo apšvietimas. Jie gali būti iškilūs arba įmontuojami į žemę – taip šviečiantys į viršų ir sukuriantys nuostabius apšviečiamų krūmų ar medžių šešėlius. Žinoma, tik nereikia persistengti, nes tuomet apšviesta aplinka bus ne jauki, o kraupi (prisiminkime M. Trump pasirinktą apšvietimą Kalėdiniu laikotarpiu Baltuosiuose Rūmuose).

Jei, visgi, nuogąstaujate, kad elektros laidai gali būti pažeisti ar tiesiog nenorite dėl apšvietimo kasinėti viso kiemo, galite rinktis baterijomis maitinamus LED šviestuvus.

Kategorijos: Kita