Apie LED apšvietimą kalbama daug – jis taupo energiją, intensyviau šviečia, yra tausojantis gamtą. Dažniausiai tokie apibūdinimai pareiškiami apie taip visų mėgstamas LED lemputes. O štai kas žinoma apie LED profilius? Kam jie naudojami? Kur juos pritaikyti? Kas tai išvis yra?

Kas tie LED profiliai?

Paprastais žodžiais kalbant, tai daugiau mažiau yra specialus LED juostelei įdėti skirtas rėmas. Profilis dažniausiai yra aliuminis, galimi įvairūs dydžiai. LED profilių pagalba lengva apšviesti mažas erdves, lentynas. Tokio tipo apšvietimas daugiausiai naudojamas siekiant sukurti minimalistinį dizainą, dažnai tai padeda sukurti pagrindinį namuose dominuojantį akcentą, kuris tampa viso interjero dizaino ašimi.

Neribotos galimybės arba kaip juos panaudoti?

Jei norite, kad namų dizainas būtų išskirtinis, skirkite daugiau laiko apšvietimo idėjų generavimui. Bene dažniausiai žmonės pasitelkia įvairius šviesos diodų variantus, kurie šiandien jau galėtų būti laikomi tiesiog elementaria klasika: tai šviesos intensyvumą bei temperatūrą galinčios kontroliuoti lemputės ir įvairių formų šviestuvai.

O štai LED profiliai nėra panašūs į įprastus namuose naudojamus šviestuvus. Šviesos diodų juosteles lietuviai jau įprato naudoti norint apšviesti virtuvėje šešėlyje liekančias lentynas, maisto gaminimo zonas, tačiau retas, kuris pagalvoja apie platesnį tų juostelių pritaikymą.

Tokio tipo šviestuvus galima palikti paviršinius įleisti giliau į paviršius. Jie gali būti paslėpti ir nematomi, pritaikyti stiklui ir plastikui, nišų apšvietimui. Daug efektyviau bus, jei LED profilius naudosite vietoj priklijuojamų juostelių ir toje pačioje virtuvėje. Nebeliks baimės, kad juostelė atsiklijuos, be to, profilio pagalba šviesa išsisklaidys daug gražiau.

Interjero dizaineriai ir architektai siūlo pabandyti išgauti kuo įvairesnius ornamentus, įkomponuoti juos į tas vietas, kuriose įprastai apšvietimo nėra. LED profiliai, pavyzdžiui, puikiai tiks apšviesti erdves po laiptais ar net laiptų pakopas. Sklindanti šviesa atrodys moderniai, tačiau neakins. Taip pat LED profilių pagalba lengva apšviesti veidrodžius bei stiklines sekcijų lentynas. Jei norite išskirtinumo, pabandykite LED profilių pagalba lubose išdėlioti labirintus, raštus ar kitokius ornamentus.

Modernūs apšvietimo sprendimai ne tik leidžia sutaupyti energijos, prisidėti prie ekologijos vystymo, bet taip pat skatina kurti ir priimti netradicinius sprendimus, kurie galų gale tampa esminiais viso interjero stiliaus akcentais.

Kategorijos: Namų technika