Šiandien langų uždengimų tipų yra ne vienas ir ne du. Įprastos dieninės užuolaidos, naktinės, tarpinės užuolaidos, roletai, medinės ir plastikinės žaliuzės, romanetės. Pasirinkimo įvairovė gali labai apsunkinti sprendimą. Todėl nusprendėme, kad apie tai kalbėti reikia daugiau. Derinti ar visur kabinti vienodas? „Domus Lumina“ langų uždengimų ekspertų nuomone, čia galima rasti nemažai įvairių sprendimų.

Vienas tipas visiems namams?

Roletus ir žaliuzes mėgsta rinktis „praktiškieji“, o „žmonės romantikai“ verčiau renkasi užuolaidas. Savaime aišku kodėl. Užuolaidos – tai romantišką atmosferą kuriantis interjero atributas, dažniausiai priskiriamas klasikai. Tiems, kuriems svarbiausia yra tai, koks jausmas apima įėjus į namus, tikėtina, kad rinksis būtent šias langų uždangas. Tačiau kyla klausimas, ar tai, ką rinksimės, pavyzdžiui, svetainėje, turėtų būti renkamasi ir kitoms namų erdvėms? Jei pakabinote užuolaidas svetainėje, ar jas rinktis vertėtų ir miegamajame virtuvėje bei vonioje? Jei norite – galima. Jei, ne, galite rinktis kelių tipų uždangas ir derinti jas tarpusavyje.

Štai, pavyzdžiui, medinės žaliuzės gražiai atrodys ir bus praktiškos, jei derinsite jas su dieninėmis užuolaidomis. Užuolaidų lengvas audinys pridės jaukumo, o žaliuzes reguliuojant bus patogu kontroliuoti į patalpą patenkančią šviesą. Be to, medinės langų uždangos į namus įneš daugiau natūralumo, taip išsklaidant dirbtinumo efektą.

Anot „Domus Lumina“ specialistų, jei norite, visur gali kabėti roletai. Ir vonioje, ir svetainėje, ir miegamajame. Tiks ir vaikų kambaryje. Daugelis tokiu atveju, pasirinkę roletus, naktinių užuolaidų miegamajame ar svetainėje net ir nekabina. Kiti kabina jas vien dėl kuriamo jaukumo efekto. Pasirinkimas priklauso nuo Jūsų pačių.

Langų uždangos skirtingoms namų erdvėms

Kelis patarimus pateikiame ir tiems, kurie svarsto apie skirtingas langų uždangas skirtingose namų patalpose, atsižvelgiant į jų specifinių ypatybių pritaikymą.

  • Privatumui ir praktiškumui vonios kambaryje puikiai tiks horizontalios žaliuzės. Jos atsparios drėgmei, o valymas nesudėtingas;
  • Svetainėje rinktis galite tiek užuolaidas, tiek roletus. Derinkite juos tarpusavyje ir susikurkite išskirtinį svetainės interjero dizainą;
  • Miegamajame rinkitės tokias langų uždangas, kurios užtikrintų privatumą ir sulaikytų šviesą bei garsus, sklindančius iš lauko. Klasikiniam kambariui puikiai tiks storo audinio naktinės užuolaidos. Moderniam interjerui išryškinti galite rinktis ir roletus „diena-naktis“;
  • Vaikų kambaryje rekomenduojama rinktis iš apačios į viršų traukiamus roletus, kurie leis kontroliuoti šviesos patekimą į patalpą, tačiau tuo pačius išlaikys kambarį šviesų;
  • Virtuvėje taip pat kaip ir vonios kambaryje geriau rinktis žaliuzes nei užuolaidas. Juk čia kaupiasi ne tik drėgmė, bet ir įvairūs kvapai. Šios langų uždangos nesugers nei kvapų, nei drėgmės, nei riebalų.
Kategorijos: Kita