Keičiantis sezonams, susimąstant apie žiemą, jos šaltus vakarus, asmenys, gyvenantys asmeniniuose namuose turi daugiau šildymo pasirinkimų nei butuose. Pastaruoju metu galima pastebėti, kad populiarėja natūralios medžiagos, pavyzdžiui, kuro granulės.

Kodėl reikėtų rinktis medžio granules?

Norint sužinoti visus šių produktų privalumus, pravartu konsultuotis su įmone, kuri jau ilgą laiką užsiima šio kuro rūšies pardavimu. Kuro-granules.lt atstovai teigia, kad natūralus kuras pastaruoju metu išgyvena aukštumas, nes dažnas namų savininkas pasirenka būtent šią rūšį šildant namus. Pagrindinės to priežastys yra:

  • Granulių sausumas (dėl mažo drėgnio jas yra lengviau uždegti, ilgiau išlaiko šilumą, todėl gali geriau sušildyti visą reikiamą erdvę)
  • Paprastas sandėliavimas (kuras yra tiekiamas specialiomis pakuotėmis – maišais, kuriuos galima tiesiog sukrauti į nustatytą vietą, nereikia specialiai ruošti jiems vietos)
  • Galima nesunkiai atsivežti į reikiamą vietą (tiesiog sukrauti bagažinėje, nereikia samdyti specialaus transporto)
  • Joms nereikalinga speciali priežiūra;
  • Kūrenant nesusidaro daug pelenų, kas leidžia rečiau valyti krosnelę.

Žinoma, granulių efektyvumas priklauso ir nuo pasirinktos krosnelės.

Kaip išsirinkti krosnelę?

Ieškant, kaip geriausiai sušildyti savo namus prireiks geros kokybės krosnelės. Žinoma, tie, kurie šildo malkomis ar briketais, turės įsigyti kieto kuro katilus. Šie granulėms netinka, nes tarpai, skirti pelenams surinkti yra kiek per dideli, todėl per juos gali smulkesnis kuras iškristi nesudegęs. Renkantis krosnelę, svarbu atkreipti dėmesį į kelis veiksnius:

  • Temperatūros kontrolė (kiek galėsite kontroliuoti kambaryje atsirandančią temperatūrą)
  • Įjungimas (ar krosnelę visuomet turėsite patys įjungti, ar ji gali būti nustatoma, kad įsijungtų pati)
  • Degimo laikas (per kiek laiko visos kuro granulės sudega)
  • Kaip tiekiamas kuras (dažniausiai renkamasi iš viršaus į apačią sistema, nes yra paprastesnė priežiūra)
  • Efektyvumas (kiek naudoja elektros ventiliatoriams).

Rinkdamiesi krosnelę, būtinai atkreipkite dėmesį į šiuos veiksnius. Būtent nuo jų priklauso, ar turėtumėte investuoti į granules, ar geriau kūrenti malkomis, dujomis (galima lengvai nustatyti, kad tam tikru metu įsijungtų katilas, namuose būtų išlaikoma ta pati temperatūra).

Krosnelės pasirinkimas priklauso nuo paties asmens poreikių. Jei jūsų turima erdvė yra nedidelė, tuomet tai pravartus būdas, tačiau itin dideliam namui verčiau rinktis didesnius katilus.

Kategorijos: Namų technika