LED šviestuvai – sensacija patapusi ir gana greitai išpopuliarėjusi idėja. Lietuvoje kol kas gerai žinomos tik šios rūšies lemputės, kurios pasižymi aplinkos tausojamu, ilgaamžiškumu ir sudėtimi be gyvsidabrio. Šie lubų šviestuvai vis dėlto turi ir daugiau savybių, kurios galėtų nustebinti net viską  mačiusius vartotojus.

Palyginkime LED su įprastaisiais šviestuvais:

  • Sunkesni nei įprasti šviestuvai. Kadangi sudėtis yra kitokia nei kaitrių arba kompaktinių fluorescencinės lempučių, jos pasižymi sunkesniu svoriu. Todėl prieš perkant reikia pasidomėti, ar lemputės bus tinkamos šviestuvai ir atlaikys svorį. Taip pat ir šviestuvai turi būti tinkamai pritvirtinti, kad nekeltų jokio pavojaus sveikatai.
  • Kainos atžvilgiu vis dėlto pirmauja įprastosios lemputės. LED šviestuvai irgi pasižymi paprastu dizainu, bet atitinkama kaina. Jei vis dėlto taupant norima iš tiesų pasirinkti palankų sprendimą, tektų persigalvoti, kadangi LED naudojimo laikotarpis ilgesnis, o kur dar sutaupyta energijos sąskaita.
  • LED lemputės niekada neperdega, jų šviesos intensyvumas tolygiai mažėja ir tuo metu, tuo metu kai sumažėja iki 70 % vertėtų keisti lemputę. Šviestuvams ši taisyklė negalioja, kadangi dažniausiai pigiau kainuoja jį remontuoti negu keisti visą šviestuvą. Nors garantinis laikotarpis gali būti jau pasibaigęs, vis dėlto jų neatsisakoma taisyti.
  • Šie išmanūs šviestuvai gali keisti apšvietimo spektrą. Tam yra atitinkamos rūšys, kurios dažnai laikomos net apšvietimo sistema. Tobulinant sudėtį, sumažėjo spalvų skirtumas tarp natūralios ir dirbtinės šviesos, todėl jas naudojant šviesa nėra įkyri, nors ekspertai vis dėlto teigia, kad LED šviestuvai nesuteikia visų norimų atspalvių.
  • Dauguma šios rūšies šviestuvai pagaminami Kinijoje, todėl dažnai kyla klausimas dėl kokybės ir kainos santykio. Vis dėlto vertėtų atkreipti dėmesį, kas yra gamintojai ir ar tai tikrai atsakinga įmonė.

Šis naujas produktas vis dar stebina neatrastomis savybėmis. Vieni teigia, kad tai taps norma visuose namuose, kiti – kad prieš pirkimą vertėtų tiksliai išsiaiškinti, ar tai tikrai tinkamiausias variantas. Vis dėlto viskas priklauso nuo vartotojų poreikių, todėl jiems spręsti, kas geriausia jų namams.

Kategorijos: Kita