Automobilis – viena patogiausių transporto priemonių, kurią gali įsigyti daugelis. Ja galima ganėtinai greitai nusigauti į reikiamas vietas, o priklausomai nuo dizaino, kartu pasiimti su savimi ir daugiau žmonių bei daiktų. Esminis šios įrangos elementas yra padangos, be kurių, žinoma, automobilis nepajudėtų iš vietos. Kaip ir kiekvienas daiktas, kad tarnautų kuo ilgiau, joms reikia atitinkamos priežiūros. Bet net ir tinkamai prižiūrimos, jos nusidėvi ir ateina laikas jas keisti. Reikiamos padangos internetu dažniausiai randamos pigiau, todėl daugelis renkasi jas įsigyti šiuo būdu. Bet kaip žinoti, kad laikas ieškoti naujų.

 

Kas pažeidžia padangas

 

Į tai įeina labai daug faktorių. Akivaizdžiausi yra fiziniai, tokie kaip amžius ir susidėvėjimas bei apgadinimas. Taip pat daug ką lemia ir kelių sąlygos: duobės, kliūtys, bordiūrai, aštrūs daiktai, greičio ribotuvai. Reikia atsižvelgti ir į klimato sąlygas. Tokie dalykai kaip ekstremalios temperatūros, lietus, sniegas bei ledas, tepalai, kiti chemikalai ir stipri saulės šviesa taip pat veikia padangų struktūrą.

 

Padangų patikra

 

Rekomenduojama reguliariai jas apžiūrėti ir matuoti protektoriaus gylį. Jei jis matomai nusidėvėjęs, tai aiškus ženklas, kad jas reikia keisti. Atitinkamos žieminės ar vasarinės padangos internetu parduodamos įvairiose servisų parduotuvėse. Darant patikrą, reikia ieškoti kelių dalykų:

 

  • nelygaus protektoriaus nusidėvėjimo,

 

  • įstrigusių akmenų, vinių,

 

  • pažeistų vietų,

 

  • pažeistų vožtuvų dangtelių.

 

Taip pat važiavimo metu verta laikytis kelių taisyklių:

 

  • Netolygus važiavimas gali reikšti, kad padangos pažeistos arba per daug nusidėvėjusios,

 

  • Jei pastebite vibraciją ar kitus trikdžius, nedelsdami sumažinkite greitį ir sustokite saugioje nuošalėje. Viena ar kelios padangos gali būti pažeistos.

 

  • Jei negalite nustatyti ar ji pažeista ar ne, kreipkitės į artimiausią servisą.

 

Taip išvengsite netikėtumų kelyje ar net potencialių nelaimių, avarijų.

 

Atitinkamai naudokite padangas

 

Netinkamas naudojamos, jos žymiai greičiau nusidėvi. Patariama vasarines ir žiemines padangas dėti atitinkamu metų laikotarpiu, nemaišyti skirtingų rūšių padangų, naudokite suderintus ratlankių dydžius. Montuokite tik tas, kurių greičio ir apkrovos rodiklis ne mažesnis ar didesnis nei nurodytas priemonės gamintojo.

 

Atėjus laikui keisti, padangos internetu gali būti įsigytos už padorią kainą. Rekomenduojama reguliariai tikrinti jų būklę, o pastebėjus pažeidimus nedelsti. Naujos, tinkamai prižiūrimos užtikrina saugumą kelyje.

Kategorijos: Kita