Dažnai žiedas turi simbolinę reikšmę, todėl net nesusimąstoma kaip iš tiesų jis gaminamas. Vestuviniai žiedai gali būti net jau rasti kaip produktas, bet ir pagaminami pagal norus. Juk būtent šį aksesuarą vėliau mūvėti tenka visą likusį gyvenimą. Dažnai juk pasirenkama ir dovanoti šiuos žiedus kitoms kartoms, todėl būtina daugiau žinoti apie jo perdirbimą ir kūrimą.

Pasirinkite metalą

Dažniausiai renkamasi tarp geltonojo, rausvo ir baltojo aukso arba sidabro. Kiekvienas metalas turi tam tikras savybes. Geltonas auksas – laikomas klasika, suteikia šiltą atspalvį. Rusvas – dažnai renkamasis dėl kitokios spalvos, nors jį sudėtingiau derinti prie aprangos. Baltas auksas pasižymi pigesne kaina ir yra ypač mėgstamas pirkėjų. Sidabras, nors ir greičiau nusidėvi būna pats pigiausias pasirinkimas.

Lydimas

Šis procesas suformuoja dydį, todėl būtina iš anksto tinkamai išmatuoti savo pirštus. Vestuviniai žiedai gali būti vėliau koreguojami, o dydis mažinamas ir platinamas, vis dėlto geriausia, kad tai atitiktų matmenis, kad nereiktų primokėti už taisymą. Šiuo momentu dažniausiai įmontuojami brangakmeniai, suteikiami žiedui brėžiniai ar kiti norimi stiliaus būdai.

Žiedo pagrindas

Žiedo forma turi vis dar būti karšta, kad iš jo būtų galima suformuoti norimas detales. Tai ypač svarbu, kadangi vėstant tauriajam metalui jį taps vis sunkiau formuoti ir keisti. Žiedo dydis dažniausiai nustatytas pagal tam tikrą formelę, jis būna siaurinamas arba platinamas pagal poreikius. Dažnai pirkėjai nusprendžia prieš pirkimą, koks modelis jiems labiausiai tinka.

Nusidėvėjimas ir taisymas

Vieni metalai nusidėvi greičiau. Pavyzdžiui, sidabras dažniausiai būna tinkamas trumpesniam laikotarpiui nei aukso dirbiniai. Vestuviniai žiedai dažnai vėliau atiduoda kitoms kartoms, todėl prieš pirkimą nori įsitikinti, kad jis tinkamas šiam procesui. Vis taurieji metalai gali būti perdirbti ir koreguojamai, todėl vertėtų tik atkreipti dėmesį, kurių taisymui teks skirti daugiau lėšų.

Žiedo gamyba atrodo lyg sudėtingas procesas vis dėlto, net ir jau gavus žiedą jį vis dar galima koreguoti. Jei dydis netinkamas arba brangakmenis kliba vertėtų kreiptis specialistų pagalbos, kad žiedas būtų nedelsiant pataisytas.

Kategorijos: Kita