Nors lietuviai puikiai žino, kad „atsarga gėdos nedaro“, tačiau tiems, kurie ką tik pradėjo naudotis aukšto slėgio plovimo įranga, visada siūloma naudojimosi gidą perskaityti mažiausiai tris kartus. Lėtai, neskubant ir pakankamai įsigilinant. Nes, pasirodo, tai yra viena iš dažniausiai daromų klaidų. Apie tai, kokių klaidų dar reikėtų vengti pasakojame truputį išsamiau.

Namuose – vienas populiariausių įrenginių

Karštasis vasaros sezonas daugelį iš sandėliuko traukti priverčia ne tik įvairius sodo įrankius ir žoliapjoves, bet dar ir plovimo priemones. Visgi, sezonui paruošti reikia ir lauko baldus, ir sodybos takelius, kurie jau baigia apaugti piktžolėmis ir samanomis. Be to, šiltasis sezonas reikalauja ir daug dažniau plauti automobilį. O paprastai pašveitus su kempine visų prilipusių purvų juk taip lengva nenuplausite. Ta štai aukšto slėgio plovimo įranga ir tampa ypač reikalinga. Bet tam, kad ji kuo ilgiau tarnautų, reikia ir atitinkamos priežiūros.

Dažniausiai daromos klaidos ir kaip jų išvengti

Ar esate vienas tų, kuris yra pilnai įsitikinę, kad jau kuo kuo, bet aukšto slėgio plovykla naudotis tikrai mokate? Taip, daugelis moka, tačiau labai dažnai net ir mokantys padaro nemažai klaidų. Tad pateikiame dažniausias iš jų. Juk tik žinodami jas galėsite to išvengti, nes žinosite, ką reikia daryti kitaip.

• Niekada nelaukite, kol pradės bėgti vanduo atsukę plovyklos į save. Tai viena iš tų klaidų, kurios pasekmės nėra labai jau malonios. Vanduo gali atbėgti staiga, o aukštas jo spaudimo slėgis išleis vandenį tokia jėga, kad prireikti gali ir greitosios pagalbos.

• Visada, visada pasirinkite atitinkamą plovimo režimą. Neplaukite automobilio su aukšto slėgio plovimo įranga, kai nustatytas cementinių takelių plovimo režimas. Tai gali ne tik priversti atšokti dažus, bet ir dar ir pažeisti kitus automobilio sluoksnius. O tada jau prireiks mažiausiai naujų dažų ir poliruoklio.

• Visada išleiskite visą vandenį po plovimo iš įrangos. Taip technika laikys daug ilgiau, o vanduo viduje nepradės kalkėti ir nepaveiks kitų plovyklos dalių.

• Neleiskite vaikams trintis aplink, kai ruošiatės plauti automobilį. Tai pagrindinė taisyklė, kurios laikytis prašo visi gamintojai, tačiau jauni žmonės sugalvoja su šia įranga ne tik automobilius plauti, bet ir leisti vaikams pasimaudyti po „dirbtiniu lietučiu.“ Kaip jau kartojome, atsarga gėdos nedaro, geriau jau visada laikytis atstumo ir pagrindinių saugaus darbo principų.

Kategorijos: Žmonės ir technika