Namai nebūtų namai be virtuvės, tačiau jos įrengimas dažnai reikalauja daug pastangų. Ypač jų prireikia, kai vonios kambaryje netelpa skalbimo mašina ir ją norisi įtalpinti kažkur virtuvėje. O prisimenant tai, kad virtuvėje stovėti turėtų ir daugiau buitinės technikos, rinktis baldų komplektą tampa dar sudėtingiau. Taigi, į ką atsižvelgti?

Dažniausiai daromos klaidos

• Nemažai jaunų žmonių pirmiausia žiūri į grožį, bet per mažai laiko skiria planavimui. Jei virtuvės komplektas atitinka Jūsų turimos virtuvės patalpos matmenis, tai dar nereiškia, kad jis bus patogus ir funkcionalus. Dėmesio planavimui reikia skirti labai daug. Ir iš pat pradžių pagalvoti apie tai, ko Jums reikia virtuvėje, kur ką norėtumėte laikyti ir pan.

• Neapgalvojama apie vietą, skirtą buitinei technikai. Kitaip tariant, pirmiau yra įsigyjama technika, o tik po to baldai. Kas tada? Susiduriama su problema, jog orkaitė, šaldytuvas arba indaplovė tiesiog netelpa į jai skirtas vietas.

Ką daryti, kad tokių klaidų būtų išvengta?

Jei vis dar manote, kas pasirinkti tinkamus virtuvės baldus yra visai nesudėtinga, pabandykite įsivaizduoti savo laisvadienį, besisukant virtuvėje. Kiek Jums reikia vietos? Kur laikysite puodus? Kur turėtų stovėti indaplovė kriauklė bei indauja? Atsakykite sau bent jau į bendrinius klausimus.

Vis dažniau pastebima, kad jaunimas nori eksperimentuoti su šia erdve. Tačiau dažnai išėjęs rezultatas ne tik nepatogus, bet ir nefunkcionalus. Tad ką daryti, kad pasirinktas virtuvės komplektas būtų tai, ko Jums reikėjo ir atitiktų visus lūkesčius?

• Atsižvelkite į buitinės technikos dydį, jei šią jau esate įsigiję;
• Rinkitės mažiau pastatomų spintelių ir daugiau pakabinamų. Liks daugiau vietos ant grindų, o įvarius virtuvės „rakandus“ galėsite laikyti ir aukščiau;
• Apgalvokite, kaip atrodys Jūsų maisto ruošos zona. Jei ši Jums neatrodo reikalinga ir užteks stalo, tada tokį komplektą ir rinkitės – su mažesniu paviršiniu plotu. Kitaip tariant – tegul prie sienos bus kriauklė, viryklė bei šiek tiek vietos puodams laikyti;
• Jei virtuvėje norite laikyti ir skalbimo mašiną, tegul ji bus šiek tiek toliau nuo maisto ruošos zonos.

Įsirenkite virtuvę taip, kad viskas joje Jums būtų po ranka ir patogiai pasiekiame. Jei nesinori virtuvės komplekto, rinkitės baldus atskirai. Svarbiausia – derinkite spalvas, stilių, medžiagas ir tiksliai žinokite matmenis, kad tilptų viskas, ką esate numatę.

Kategorijos: Namų technika