Oro kompresorius – naudingas įrenginys tiek namie, tiek įvairiose dirbtuvėse ar statybvietėse. Visgi perkant šį prietaisą pirmą kartą gali kilti šiokių tokių keblumų, nes reikia gerai apsvarstyti tam tikrus aspektus, kurie nulems, kokiomis funkcijomis ir savybėmis pasižymintį kompresorių turėsite įsigyti. Tam, kad būtų paprasčiau tai padaryti, apžvelgsime, kuo skiriasi įvairūs oro kompresoriai ir padėsime išsirinkti tokį, kuris geriausiai atitiks Jūsų poreikius.

 

Kaip veikia šie kompresoriai?

 

Visų pirma, prieš leisdamiesi giliau į šio įrenginio subtilybes, trumpai pristatysime jo veikimą. Jeigu kalbėtume visiškai paprastai ir konkrečiai, tai oro kompresorius yra prietaisas, kuris paverčia elektros energiją galinga kinetine energija, galinčia maitinti įvairius prietaisus ar, blogiausiu atveju, pripūsti automobilio padangas. Tai – universalus įrankis, kurį galima panaudoti įvairioms paskirtims.

 

Stūmoklinis ar sraigtinis?

 

Pagrindiniai ir dažniausiai šių kompresorių tipai yra du – stūmoklinis ir sraigtinis. Stūmokliniai kompresoriai dažniausiai būna lengvesni, lengviau transportuojami ir ypač tinka mažesnėse patalpose. Šie oro kompresoriai turi elektrinį arba benzininį variklį, kurio stūmoklis veikdamas suslegia orą ir perduoda jį kaupti į oro rezervuarą.  Kai į jį patenka pakankamas oro kiekis, slėgis pakyla ir kompresorius automatiškai nustoja veikti. Paprastesni kompresoriai turės vieną stūmoklį, o galingesni, komercinės paskirties kompresoriai – du stūmoklius.

Sraigtiniai kompresoriai yra labai naudingi tais atvejais, kai oro tiekimas turi būti nuolatinis ir nenutrūkstamas – jis turi veikti 100 procentų visą laiką. Tokie kompresoriai turi įmontuotas specialias aušinimo sistemas, todėl gali nepertraukiamai veikti ne tik visą parą, bet ir visus metus. Kaip bebūtų, šie oro kompresoriai yra gerokai brangesni ir dažniausiai laikomi vienoje nuolatinėje vietoje.

 

Kokios talpos ir dydžio reikės?

 

Oro baliono talpa yra pakankamai svarbus kriterijus, nes nuo to priklausys, per kiek laiko išnaudosite oro atsargas ir stūmokliai vėl turės pradėti dirbti, kad vėl pagamintų pakankamą jos kiekį. Kuo didesnės talpos yra balionas ar rezervuaras, tuo ilgiau galėsite naudotis prietaisu.

Prietaiso dydis dažniausia turi daugiau įtakos nekomerciniam naudojimui, jeigu kompresorių ketinama laikyti namuose, garaže, dirbtuvėse ar kitoje sąlyginai nedidelėje patalpoje. Tokiu atveju nemažą reikšmę turi ir galimybė nesunkiai perkelti prietaisą iš vienos vietos į kitą. Dideli sraigtiniai oro kompresoriai dažniausiai yra sunkūs ir didesnių matmenų, tad stūmokliniai tokiose situacijose praverstų labiau.

Kategorijos: Žmonės ir technika