Išsirinkti naują vejapjovę gali būti pakankamai sudėtinga. Svarbu apsvarstyti jos dydį, variklio galią, žoliapjovės ratukus ir daug kitų aspektų. Verta nepamiršti ir to, kaip parsivešite ją, nes tai padaryti paprastu automobiliu gali būti sudėtinga (tokiu atveju verta apsvarstyti galimybę pasinaudoti krovininių mikroautobusų nuoma Kaune ar kitame mieste).

Kokį žolės plotą planuojate pjauti?

 

Perkant naują žoliapjovę visų pirma reikėtų apgalvoti, kokį žolės plotą planuojate pjauti. Nuo to turėtų priklausyti ir jos dydis ir galingumas. Jei sklypas didelis, rekomenduojama rinktis platesnį prietaisą, tokiu atveju ypač tinka benzininės žoliapjovės. Mažesniems plotams galima įsigyti ir mažesnes elektrines vejapjoves.

 

Dažniausiai kiemuose būna nemažai medžių ir krūmų, aplink kuriuos taip pat auga žolė. Su dideliu prietaisu ją nupjauti gali būti sudėtinga. Be to, verta gerai pagalvoti, kaip parsivešite tokią vejapjovę, nes šeimos automobilis dažniausiai ne visada tam tinka. Tokiu atveju gali būti naudinga ir papildoma pagalba, tokia kaip krovininių mikroautobusų nuoma Kaune ar Vilniuje.

 

Tinkamo galingumo variklis

 

Kitas aspektas, kurį verta apsvarstyti renkantis naują vejapjovę – variklio galingumas, ir darbinis tūris. Dideliems sklypams patariama rinktis galingesnius variklius, o mažesniems – silpnesnius. Jei žolės plotas nėra didelis, pirkti labai galingą vejapjovę tiesiog neapsimoka, nes jos sunaudoja daugiau kuro ar elektros energijos.

 

Atkreipkite dėmesį į ratukus

 

Tam, kad žoliapjove naudotis būtų patogu, svarbu nepamiršti įvertinti ir ratukų dydį. Jei jūsų kiemas nėra labai lygus, rekomenduojama rinktis prietaisą su didesniais ratukais (geriausia, kai jie turi guolius).

Vienas iš didžiausių savaeigių vejapjovių pliusų yra tas, kad jų nereikia stumti, taip darbas tampa lengvesnis. Kartais jų eigą galima reguliuoti ir patiems – pasirinkti važiavimo greitį.

 

Kiti svarbūs aspektai

 

Jei jau nusprendėte įsigyti žoliapjovę ir pasinaudoti krovininių mikroautobusų nuoma Kaune ar kitame mieste, pagalvokite ir apie papildomas funkcijas, tokias kaip mulčiavimas, šoninis išmetimas, elektrinis starteris ar palengvinto apiplovimo funkcija.

 

Patogi ir ilgaamžė vejapjovė gali būti tinkama investicija vistiems individualių namų savininkams. Tai puikus būdas palengvinti kasdienybę, o žolės pjovimą paversti malonumu.

Kategorijos: Namų technika