Jei domitės valymo įrenginiais, tikriausiai esate girdėję ir apie riebalų gaudykles. Jos naudojamos kavinių, valgyklų, restoranų ir kitose maisto pramonės įmonėse susidarančių nuotekų valymui. Svarbu, kad į šį įrenginį nepatektų kitos rūšies nuotekos (pvz., paviršinės ir pan.). Taigi, ką dar verta žinoti apie jas?

 

Kaip montuojama?

 

Riebalų gaudyklė atlieka pirminio valymo elemento funkciją ir yra montuojama pagal iš anksto paruoštą projektą. Prieš įleidžiant į duobę būtina patikrinti, ar jos movos atitinka nuotekų vamzdžius. Gaudyklės įkeliamos naudojant kėlimo mechanizmus, o tarpas tarp įrenginio ir duobės kraštų palaipsniui užpilamas smėliu. Tam, kad jis nebūtų visiškai sausas kartais reikia papildomo drėkinimo. Vėliau ant įrenginio uždengiamas dangtis.

 

Gaudyklės privalumai

 

Tokia įranga turi nemažai privalumų. Visų pirma, jos pajėgumas gali būti įvairus, todėl tinka tiek stambioms, tiek smulkesnėms įmonėms ar kitoms įstaigoms. Dėl gaminimo metu naudojamų medžiagų, riebalų gaudyklė pasižymi patvaria ir lengva konstrukcija. Joje nėra vidinių judančių dalių, kurias reikėtų prižiūrėti, keisti. Be to, eksploatuojant nereikia pašalinti vandens.

 

Veikimo principas

 

Įrenginį sudaro dvi atskiros kameros. Pirmiausia, nuotekos įtekėjimo vamzdžiu patenka į pirmąją. Joje sulaikoma didžioji dalis riebalų. Tiesa, skystieji pilnai išvalomi tik antrojoje kameroje. Gaudyklės turi automatinį signalizacijos bloką, kuriame yra daviklis. Jis perduoda informaciją apie susikaupusių riebalų kiekį. Svarbu atkreipti dėmesį, kad jų sluoksnis negali viršyti 15 cm.

 

Kaip pašalinti riebalus?

 

Prieš atliekant šią procedūra, visų pirma, reikėtų išjungti daviklį (iš elektros tinklo ir įrenginio). Vėliau sausa šluoste nuvalyti jo elektrodus. Į vidinę įrenginio dalį įleidus asenizacinės mašinos žarną atliekamas siurbimas. Po to riebalų gaudyklė papildomai nuplaunama stipria vandens srove. Prieš užpildant ją vandeniu reikėtų nepamiršti įdėti daviklio. Atlikus šiuos žingsnius gaudyklė uždengiama, jos dangtis užrakinamas.

 

Jei ir jums aktualūs tokio tipo valymo įrenginiai, ši informacija gali išties praversti. Daugiau informacijos apie riebalų gaudykles ir kitą įrangą rasite įmonės internetinėje svetainėje. Turite klausimų, o galbūt ieškote geriausio pasiūlymo? Kreipkitės – patyrę specialistai pakonsultuos ir padės išsirinkti.

 

Kategorijos: Žmonės ir technika