Intranetas kitaip dar suvokiamas kaip vidinis organizacijos tinklas, kurio dėka kompanijos veikla vykdoma efektyviau, optimizuojami vidiniai įmonės procesai. Tokie IT sprendimai kaip intraneto įdiegimas duoda nemažą naudą visai įmonės veiklai. Tai įrodė IT sprendimus verslui ne vienus metus teikiančios įmonės „Sekasoft“ darbo praktika. Visgi, ne kiekviena organizacija jaučiasi pasiruošusi tokiam žingsniui. Kas tas intranetas ir kodėl šis reikalingas?

Kas tai yra?

Pasitelkus žodynus, galima pastebėti „intraneto“ sąvokos aiškinimo panašumus. Dažniausiai šis terminas siejamas su vidiniu įstaigos tinklu, kuris paremtas interneto principais ar naudojasi internetiniais įrankiais ir priemonėmis. Kitais žodžiais tariant, intranetas yra įmonės viduje veikiantis tinklas, palaikantis vidinę įmonės darbuotojų komunikaciją ir veikiantis kaip personalizuotos įmonės informacijos saugykla.

Anksčiau tokio tipo sistema ir buvo naudojama tik kaip svarbios informacijos kaupimo vieta. Tos, kuri privalėjo likti įmonės vidinėje zonoje. Šiandien tai veikia gerokai plačiau, o tokie IT sprendimai, kuriuos siūlo įmonė „Sekasoft“ ar kitos organizacijos, tampa vis aktualesni modernėjančioje visuomenėje.

Intraneto nauda organizacijos valdymui

Šiuolaikinė visuomenė daug investuoja į tai, kad įmonėje vyktų vidinė socializacija. Organizuojamos komandos stiprinimo išvykos, rengiami mokymai, papildomos veiklos. Siekiama, kad darbo aplinkoje būtų galima ir atsipalaiduoti, ir susikaupti. Visgi, labai daug įtakos vidiniam įstaigos klimatui suteikia intranetas.

Šiandien vidinis įmonės tinklas atitinka socialinio tinklo prototipą, tačiau jis skirtas labai konkrečiai auditorijai. Čia ne tik galima organizuoti įmonės veiklą, kelti diskusijas, talpinti vadovų diskusijas, bendrą susirinkimų informaciją. Intranetas gelbsti norint automatizuoti užduočių ir darbų valdymą. Laisvė sudaryti darbuotojų grafikus, tvarkaraščius virtualiai leidžia greičiau pasiekti personalą, laisviau komunikuoti nepakylant iš darbo vietos – tokias pagrindines naudas išskiria įmonė „Sekasoft“.

Kuo intranetas panašus į socialinį tinklą? Šis skatina vidinę personalo komunikaciją. Čia gali būti kuriamos nuotraukų galerijos, talpinama bendra personalui skirta informacija ir kitos svarbios nuorodos. Užtikrinamas geresnis vidinis bendradarbiavimas. Atitinkami IT sprendimai padeda kurti grįžtamąjį ryšį, palaikyti pozityvų vidinį organizacijos klimatą ir užtikrina valdymo skaidrumą.

Trumpai:

  • Intranetas yra socialinis tinklas skirtas gerinti vidinę organizacijos kultūrą ir komunikaciją.
  • Jo pagalba galima optimizuoti vidinius įmonėje vykstančius procesus ir pagerinti darbo efektyvumą.
  • Intranetas palengvina naujų personalo darbuotojų integraciją į kolektyvą bei suteikia bendrą suvokima apie įmonės veiklą bei bendrus keliamus tikslus.
  • Intraneto įdiegimas yra modernios įstaigos požymis.

Informacinių technologijų tobulėjimas skatina modernėti ir pačią bendruomenę. Kuo toliau, tuo stipriau pasireiškia poreikis skatinti vidinę įstaigos kultūrą, kurti efektyvią komunikaciją ir skatinti socializuoti tiek personalą, tiek organizacijos vadovus. Intraneto pagalba šie procesai vyksta lengviau ir efektyviau.

Kategorijos: Žmonės ir technika