Dviratis – praktiška, ekonomiška ir ekologiška transporto priemonė. Kasdien dviračiais naudojasi milijonai žmonių visame pasaulyje. Šia transporto priemone važinėti smagu, dviračiai padeda gerinti savijautą ir gali tapti ne tik susisiekimo priemone, bet ir įdomiu hobiu. Ką daryti, jeigu labai mėgstate bekelę, o asfaltas Jums reikalingas tik tam, kad nusigautumėte iki miško? Atsakymas paprastas – teks įsigyti kalnų dviratį. Ratų dydžiai, geometrija, pavarų sistemos, padangų storis maišosi galvoje? Nesijaudinkite – padėsime viską sudėlioti į vietas.

Pradėkite nuo biudžeto

Žinoma, norime turėti kuo daugiau už kiek įmanoma mažesnę kainą, tačiau geros komplektacijos, iš kokybiškų komponentų pagaminti ir lengvu svoriu pasižymintys kalnų dviračiai gali kainuoti išties nemažai. Todėl, prieš pradedant paieškas, nubrėžkite biudžeto limitą, kurio negalėsite peržengti. Gamintojai savo dviračius dažnai skirsto pagal kainų grupes – tai padės lengviau išsirinkti ir nesiblaškyti.

Kiek kelio bus bekelėje?

Kalnų dviračiai gali būti su amortizuojančia priekine šake (angl. hardtail), su standžia priekine šake (angl. rigid) ir turintys amortizuojančią šakę bei galinį amortizatorių (angl. full suspension). Nuo to, ar važinėsite itin nelygiomis, duobėtomis vietovėmis priklausys ir kalnų dviračio pasirinkimas. Populiariausi ir praktiškiausi yra dviračiai su amortizuojančia priekinę šake. Ji suteikia galimybę važiuoti maloniau, užtikrina didesnį komfortą ir dviračio valdymą esant nelygumams.

Ratų dydis

Kalnų dviračiai gali turėti 3 ratų dydžius: 26, 27,5 ir 29 colių. Visi dydžiai turi savus privalumus ir trūkumus, todėl nėra vieno, tinkančio visiems.

  • 26 colių ratus turintis dviratis yra manevringesnis, juo galima greičiau įsibėgėti, o apčiuopiamai trumpesnė ratų bazė leidžia patogiau jį transportuoti. Tačiau jie greičiau praranda greitį, važiuodami labiau jausite nelygumus.
  • 27,5 colių ratai užima tarpinę poziciją tarp 26 ir 29 colių ratų ir bent jau teoriškai turėtų apjungti geriausias jų savybes bei išvengti minusų. Itin didelio skirtumo, lyginant su 26 colių ratais, nepajusite.
  • 29 colių ratai – dominuojanti tendencija kalnų dviračių pasaulyje šiandien. Šie ratai puikiai sugeria nelygumus, geriau išlaiko greitį, o ilgesnė ratų bazė prideda stabilumo važiuojant didesniu greičiu. Kaip bebūtų, jie kiek sunkiau valdomi lėtuose ir ankštuose posūkiuose, sunkiau įgauna greitį.

Rėmo dydis ir geometrija

Rėmas – svarbiausias dviračio komponentas, todėl rekomenduojama visuomet išbandyti dviratį, jei yra galimybė. Kalnų dviračiai pasižymi sportiškesne sėdėsena ir rėmo geometrija, todėl būtina parinkti tinkamą dydį, kad galėtumėte išnaudoti visus dviračio teikiamus privalumus. Kiekvienas gamintojas turi skirtingiems modeliams pritaikytas dydžių lenteles, kuriomis reikėtų vadovautis. Patogus ir tvirtas rėmas gali tapti ir naujo projekto šerdimi, jeigu norėsite atnaujinti senus komponentus.

Tikimės, jog šie patarimai padės išsirinkti išsvajotą kalnų dviratį, kuriuo važinėjant kilometrai lėks nepastebimai, o parduotuvių pasiūloje esantys kalnų dviračiai atitiks Jūsų norus bei poreikius. Šioje parduotuvėje rasite ne tik dviračius, bet ir reikiamus aksesuarus bei aprangą.

Kategorijos: Laisvalaikis