Be suvirinimo pagalbos neapsieinama daugelyje sričių. Kitaip tariant, suvirinimo reikės beveik visur, kur bus sutinkamas metalas. Kadangi skiriasi tiek metalo rūšys, tiek darbo pobūdis ir galutiniai gaminiai, suvirinimui gali būti pasirenkami skirtingi metodai. Vienas iš metodų, kuris užtikrina aukštą suvirinimo kokybę ir itin tvarkingą siūlės profilį, yra TIG suvirinimas. Pasiaiškinkime, kas yra TIG suvirinimas ir kokios įrangos jam reikia.

Kas yra TIG suvirinimas?

TIG būdu atliekamas suvirinimas inertinėse argono dujose, naudojant nelydųjį iš volframo pagamintą elektrodą. Suvirinimo metu praktiškai nesusidaro šlakas, išgaunamas labai švari ir kokybiška siūlė. Argono dujos apsaugo siūlę nuo užteršimo deguonimi, taip išlaikant tvirtumą ir geresnes antikorozines savybes. Šis metodas daugiausia naudojamas itin aukštos kokybės reikalaujantiems pramoninės gamybos ar pavieniams darbams.

Kokią įrangą rinktis?

Kokybiška TIG suvirinimo įranga reikalinga tam, kad darbus būtų galima atlikti efektyviai ir saugiai. Kadangi TIG būdu suvirinti galima daugelį įvairių metalų, jiems reikalinga įranga gali šiek tiek skirtis. Pagrindiniai komponentai, kurių reikės TIG suvirinimui, yra šie: suvirinimo aparatas, volframo elektrodas, dujų balionas.

  • Volframo elektrodai sukuria suvirinimo lanką. Skirtingiems metalams yra naudojami atitinkamo diametro ir rūšies elektrodai (pilki, auksiniai, violetiniai ir t.t.), todėl būtina pasirinkti tinkamą.
  • TIG suvirinimui yra būtinos argono ir jo mišinių dujos, todėl neapsieisite be šių dujų baliono. Jo talpą pasirinksite pagal reikiamų atlikti darbų kiekį ir transportavimo galimybes.
  • TIG suvirinimo įranga neatsiejama be suvirinimo aparato. Jis sudaro didžiausią įrangos kainos dalį, tačiau nuo jo priklausys, su kokios rūšies ir storio metalu galėsite dirbti. Pavyzdžiui, kintamos srovės aparatais kokybiškai galima suvirinti visus metalus, įskaitant ir aliuminį. Tuo trapu pastovios srovės aparatai dažniausiai naudojami plienui. Jais įmanoma virinti ir aliuminį, tačiau kokybė bus gerokai prastesnė, o pats procesas – sudėtingesnis. Nemažą reikšmę turi ir aparato galia: kuo galingesnis aparatas, tuo storesnius metalo lakštus galėsite virinti didesniu tempu.

Suvirinimas TIG būdu reikalauja ypatingo kruopštumo ir nemažai patirties, tad kartais jis gali būti išties sudėtingas. Tinkamai pasirinkta TIG suvirinimo įranga palengvins Jūsų darbą, leis jį atlikti kokybiškiau ir suteiks daugiau pasitikėjimo savo įgūdžiais.

Kategorijos: Žmonės ir technika