Miegamasis yra vienas svarbiausių kambarių namų aplinkoje. Tai yra vieta, kurioje jaučiamasi kaip poilsio oazėje, todėl privaloma išsirinkti kiekvieną detalę labai akylai. Praeitame straipsnyje kalbėjome, kaip reikėtų išsirinkti baldus. Šį kartą pastebėjome, jog daugiausia nesklandumų kyla, kai reikia išsirinkti lovos čiužinį, nes visuomenėje sklando mitų apie juos. Taigi, kuriais mitais neverta tikėti?

 

Pirmasis mitas: geras čiužinys privalo tarnauti daugiau kaip 20 metų

 

Tai yra visiškas mitas. Žinoma, lovos su prastais čiužiniais gali tarnauti trumpiau, negu su brangiai pirktais čiužiniai. Tai priklauso tiesiogiai nuo išorinės medžiagos, pralaidumo ar net spyruoklių kokybės. Tačiau čiužinį profilaktiškai reikėtų keisti kas 7-10 metų, kad ir koks brangus ir geras bebūtų. Viskas yra dėl to, jog nuolatos naudojant jis išsiguli ir reikia pakeisti jį nauju, kuris suteiks daugiau patogumo ir pavers poilsį dar labiau malonesniu.

 

Antrasis mitas: lovai tinkami čiužiniai yra visi vienodi

 

Čia yra dar vienas netikslumas, kuris „šmežuoja“ internete. Čiužinių yra itin daug ir įvairiausių. Jie ne tik skiriasi savo formomis ar paviršiumi.  Jie skiriasi ir viduje esančia medžiaga. Tačiau tai ne pats svarbiausias aspektas. Svarbiausia, jog reikėtų rinktis čiužinius ne pagal tai, kokios formos ar išmatavimų būna lovos, bet pagal kiekvieno žmogaus bendrus rodiklius. Čiužinio pasirinkimas turėtų priklausyti nuo pačio žmogaus ūgio, svorio, ar net sveikatos problemų.

 

Jeigu žmogui lova yra rodiklis, pagal kurį jis perka čiužinį, tai jis gali visiškai neatitaikyti jo pagal save ir atsikelti ryte su skaudančiu sprandu ar nugara. Taip nutiko ir klientei Dianai. Ji teigia: „Išsirinkau tinkamą lovą ir neatkreipiau dėmesio į čiužinį. Nusipirkau tik pagal išmatavimus. Deja, po trijų dienų pasirodė baisus nugaros skausmas. Tada man teko eiti ieškoti čiužinio, kuris pritaikytas būtent man. Čiužinių ir lovų konsultantė man itin padėjo išsirinkti. Dabar išsimiegu bei pailsiu nepriekaištingai – mano lovos čiužinys yra man tobulas.

 

Taigi, renkantis lovai čiužinį, būtinai reikia atsižvelgti, jog norint gerai pailsėti, reikia dažniau keisti čiužinį bei pritaikyti jį būtent sau.

 

Kategorijos: Namai