Išmaniosios technologijos žengia koja kojon su mūsų kasdienybe. Vis dažniau pasigirsta apie sprendimą, kuris tampa susietas su vis kita gyvenimo dalimi: stiklinės, keičiančios vandens skonį, jutikliai, galintys nustatyti, kiek vaikščiojote, o dabar ir lovos, galinčios groti muziką. Bet ar tikrai reikalingi tokios lovos, čiužiniai: kaina juk bent dvigubai išauga.

Ateitis

Sekant tendencijomis, pastebima tokių produktų, kurie gali ne tik sekti, ar jūs vartotės miegodami, bet ir stebi kūno temperatūrą. Tokios lovos būna susietos su programėle išmaniajame telefone arba viso namo sistema, leidžiančia valdyti tokius dalykus kaip: kambario temperatūrą, langų uždengimo judesius, lovos pasvirimo kampus. Vos davikliams gavus tam tikrą informaciją, kad jums kažkas trukdo miegoti, tas veiksnys yra kiek pakeičiamas. Pavyzdžiui, pradėjus knarkti, lovos priekis kiek pasikelia, kad galėtumėte netrukdomai įkvėpti. Tačiau tokie sprendimai kol kas daugiausia yra prototipai, o ne realybė.

Dabartis

Šiuo metu vis dar nėra parduodama daug tokių „protingų“ lovų. Tačiau galima rasti ir įdomių variantų, kurie padėtų atnaujinti jūsų namus. Nuo to, kokios panaudotos technologijos, medžiagos, čiužiniai, kaina taip pat ženkliai išauga: tai stabdo daugumą entuziastų nuo savo miegamojo atnaujinimo.

Atlikus greitą paiešką internetu, galima pastebėti, kad dauguma tokių siūlomų „protingų“ lovų, kol kas gali atlikti tik kelias funkcijas: pavyzdžiui, siųsti informaciją apie jūsų miegą į turimą išmanųjį telefoną. Jei norisi, kad lova atliktų daugiau, dažnu atveju tai reikalauja kur kas daugiau investicijų. Ypatingai sunku pritaikyti realybėje variantą, kuris leistų reguliuoti kambario temperatūrą priklausomai nuo miegančiojo poreikių. Tuomet ir visas gyvenamas namas ar butas turi būti su įdiegta išmaniąja sistema.

Taip pat ganėtinai aišku, kad dauguma net ir prototipų kol kas siūloma tik anglakalbėse šalyse: JAV, Didžiojoje Britanijoje ir kol tokie produktai užkariaus Lietuvos rinką tikrai praeis nemažai laiko. Variantas, kuris galbūt greičiau pasieks vartotojų širdis, lova, galinti įkrauti ant jos paguldytus prietaisus. Tai leistų tiesiog numesti telefoną ant lovos ir nesirūpinti, kad ryte pabusite su išsikrovusia baterija.

Daugiau gilinantis į tokias lovas, pastebima tikrai daug teigiamų galimybių, tačiau dažniausiai jų įsigijimą riboja finansinės galimybės. Turbūt bent kelias dešimtis metų vis dar vyraus įprasti čiužiniai: kaina jų taip pat daug patrauklesnė.

Kategorijos: Namų technika