Prieš ilgiausias vasaros keliones ir neplanuotas išvykas variklio patikra yra privaloma, tam, kad neužkluptų netikėtos situacijos ir esant kažkur viduryje niekur nereikėtų kviestis mechaninės pagalbos. Tačiau iš tiesų, norint, kad automobilis tarnautų ilgus metus ir džiugintų kaip geriausias kelionių kompanionas, rūpintis juo reikėtų nuolatos. ŠĮkart pateikiame kelis svarbiausius dalykus, kurių nereikėtų pamiršti.

Daugelis nežino net kaip pakeisti elementarius tepalus

Remiantis atlikta apklausa pastebėta, kad ne tik jauni vairuotojai nelabai rūpinasi savo automobiliu. Vyresnieji taip pat dažnai žino ne ką daugiau už patyrusius ilgaamžius vairuotojus. Jei paklaustų, kur ir kokios autodalys dažniausiai keičiamos, greičiausiai ir į šį klausimą atsakymo negautume. Apie automobilio priežiūrą kalbėjomės su “Autoaibė” specialistais. Šie mums ne tik atsakė į opiausius klausimus, bet ir pažėrė kelis naudingus patarimus.

Kaip rūpinsitės – taip ir važiuos

Skamba baisiai, bet tiesa visada būna žiauri. Norite, kad automobili tarnautų iki paskutinės minutės? Skaitykit atidžiai.

  • Visada vežiokitės su savimi akumuliatoriaus laidus. Viena maža klaida ir automobilio nebeužkursite.
  • Negalvokite, kad tai, jog vairuojate naujausios markės automobilį su automatine pavarų dėže ir galybe naujos elektronikos, rūpintis juo jau nebereikia.
  • Naudojimosi vadovas tam ir skirtas, kad būtų skaitomas ir nagrinėjamas. Net jei žinote, kaip vairuoti automobilį, bene daugiausiai automobilių gedimų įvyksta dėl to, jog vairuotojai nepasigilina į konkrečią markę.
  • Ratai ir padangos – taip pat svarbios autodalys. Joms taupyti nereikėtų.
  • Nepilkite daugiau tepalų ar aušinimo skysčių nei yra nurodyta. JŲ turi būti pripilta iki pusės indo ir ne daugiau.
  • Visada patikrinkite, kad abu žibintai tinkamai veiktų.

Tai patys elementariausi dalykai, į kuriuos specialistai siūlo atsižvelgti kiekvienam vairuotojui, norinčiam važinėtis savo automobiliu dar metų metus. Vis dėlto, jei apžiūrėti įpratsas auto dalis atrodo per sudėtinga, nebijokite kreiptis į specialistus. Tačiau tada reguliariai pas juos pasirodykite tarsi pas automobilio gydytoją. Išgirdote ar pastebėjote įtartinus simptomus? Keliaukite tiesiai į autoservisą. Neleiskite savo automobiliui subyrėti. Kuo atidžiau jį prižiūrėsite, tuo saugiau jausitės juo važinėdami. Juk kelionės turi teikti malonumą.

Kategorijos: Žmonės ir technika