Tolimiesiems reisams naudojama technika turi būti reguliariai ir atidžiai prižiūrima, kad kelionės metu vairuotojai nesusidurtų su neplanuotais nesklandumais ir neturėtų nutraukti kelionės. Kaip bebūtų, kelyje ne viskas priklauso tik nuo mūsų pačių – aplink yra daug kitų eismo dalyvių, o kortas gali sumaišyti ir prastos meteorologinės sąlygos, bloga kelio danga, nuovargis ir daug kitų aspektų. Niekuomet negalime būti užtikrinti, jog kelionė nesibaigs anksčiau laiko. Tačiau sunkvežimių techninė pagalba kelyje užtikrins, kad galėtumėte ją tęsti.

 

Ką daryti, jei esate užsienyje?

 

Neretai nelaimingi atsitikimai ar gedimai nutinka esant jau gerokai už Lietuvos ribų. Ypač situacija pablogėja, jeigu tai būna tamsiuoju paros metu, kai nėra lengva nustatyti tikslią buvimo vietą arba rasti gedimą. Ir nors šiandien galima naudotis įvairiomis navigacinėmis priemonėmis, internetu ir rasti servisų ar techninės pagalbos kontaktus, tačiau gali trukdyti kalbos barjeras, netikti įkainiai arba laikas, per kurį viskas būtų padaryta. Be to, pravartu žinoti, kokios būtų alternatyvos, jeigu gedimo nepavyktų pašalinti vietoje. Užsienio bendrovės veikiausiai galės pasiūlyti tik savo servisų ar stovėjimo aikštelių paslaugas.

 

Pasirinkimai po avarijos

 

Sunkvežimių techninė pagalba kelyje reikalinga, deja, ne tik atsiradus netikėtiems gedimams. Po avarijos dažnai tenka transporto priemonę ne tik atversti ar ištempti ant kelio, bet ir pervilkti į saugią vietą, tačiau ją rasti ne visuomet įmanoma. Labai mažai techninę pagalbą suteikiančių įmonių siūlo savo aikštelės paslaugą arba galimybę ją pasaugoti tol, kol turėsite galimybę ką pervežti ten, kur reikia. Šio aspekto taip pat vertėtų neužmiršti, nes atsidurti nežinioje su neeksploatuojama transporto priemone yra tikras galvos skausmas.

 

Įsitikinkite, kad techninė pagalba yra sunkiajai technikai

 

Kartais pasitaikanti klaida – iškviečiama techninė pagalba, kuri neturi reikiamos įrangos, kad galėtų padėti sunkiajai technikai. Sunkvežimių techninė pagalba kelyje turi ne tik reikiamą įrangą, bet ir patyrusius darbuotojus, kurie yra kvalifikuoti atlikti remonto darbus ir dirbti su sunkiąja technika. Iškvietę ne tuos pagalbininkus, sugaišite ne tik brangų laiką, bet ir nukentėsite finansiškai, todėl, jei nerandate reikiamos informacijos patys, būtinai teiraukitės jos skambindami iškvietimui.

Kategorijos: Žmonės ir technika