Kiekviename biure egzistuoja savos taisyklės ir savos priemonės. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad kiekviename biure skirtis gali ne tik bendras interjeras ir tvarka, bet net ir kopijavimo popierius. Be to, apie šią biuro priemonę galima kalbėti ir daugiau.

Biuro popieriaus tipai

Popierius, skirtas kopijavimui ir spausdinimui, gali būti skirstomas į kelias skirtingas klases, o nuo to gali priklausyti ir priemonės kokybė. Be to, jei galvojate, kad galite rinktis bet kokį popierių savo biurui, taip pat labai klystate. Nes būtent nuo pasirinkto popieriaus gali priklausyti net Jūsų biure naudojamos įrangos tarnavimo laikas. Klasifikavimas vyksta atsižvelgiant į popieriaus kokybę.

  • A klasės popierius

Tai bene geriausias ir turbūt aukščiausios klasės spausdinimo ir kopijavimo popierius, tinkantis visiems spausdintuvams ir kopijavimo sistemoms. Lapai yra storesni nei įprasti, todėl nepersišviečia kiaurai ir tinka spausdinant informaciją ant abiejų lapų pusių. Rekomenduojama tiek su spalvotu, tiek nespalvotu rašalu, nes tekstas neišsilieja, išlaikoma spausdinimo kokybė. Naudojant šio tipo popierių, neprašausite netgi kepdami reklamines skrajutes.

  • B klasės popierius

Šį popierių kanceliarinių prekių konsultantai ir ekspertai labiau rekomenduoja naudoti kasdieniams reikalams – tai kasdienė spauda, įvairių biuro dokumentų kopijavimas, elektroniniai pranešimai ir faksas, taip pat dalykinių laiškų spausdinimas ir kopijavimas.

  • C klasė

Dar žemesnė popieriaus klasė, tačiau išlaikanti savo kokybę. Bene dažniausiai šis kopijavimo popierius naudojamas biuruose, nes šis tipas laikomas tiesiog ekonomiškiausiu ir optimaliausiu kainos ir kokybės atžvilgiu. Tinkama tiek mažo, tiek labai didelio tiražo spaudai, dokumentams.

  • D klasė

Tai labai plonas popierius, dažniausiai naudojamas laikraščiams, bet ne aukštos kokybės spaudai. Todėl nerekomenduojamas naudoti biure.

Į ką dar privalote atsižvelgti?

Taigi pirma, kaip galima suprasti, atsižvelgti reikėtų į tai, kokio tipo popieriaus Jums reikia – tai priklauso nuo to, kam naudosite popieriaus lapus. Vadinasi pirmasis dalykas yra poreikiai. Taip pat siūloma atsižvelgti į popieriaus spalvą, šis gali būti pilkesnis ir gelsvesnis – balta spalva gali turėti nemažai savo atspalvių. Dokumentams reikalingas labai aukštos kokybės ir balčiausias įmanomas popierius. Jei šis nėra visiškai baltas – jo kokybė yra žemesnė. Be to, vertėtų žinoti ir tai, kad popieriaus baltumo lygis taip pat nurodomas ir ant pakuotės. Žymimas – ISO arba CIE raidėmis. Kuo skaičius didesnis, tuo balta spalva yra ryškesnė.

Kategorijos: Kita