Dauguma žmonių klausia- kam reikalingas planšetinis kompiuteris, jeigu turi išmanųjį telefoną arba nešiojamą kompiuterį? Kokie planšetinio kompiuterio privalumai? Akivaizdus planšetinio kompiuterio pranašumas – santykinai didelis ekranas ir lengvas svoris. Vienas paprasčiausių šiuo metu rinkoje esantis planšetinis kompiuteris sveria mažiau nei 400 gramų, o ekrano įstrižainė vos 7 coliai. Nekyla abejonė, kad bet kurio planšetinio kompiuterio ekrane skaityti elektroninius laiškus, dokumentus, knygas, žaisti žaidimus ar suvesti įvairius duomenis yra žymiai patogiau nei išmaniojo telefono ekrane. Žmogui, kuris kiekvieną dieną turi nešiotis kelis kilogramus sveriantį nešiojamą kompiuterį ar didelį pluoštą popieriaus, planšetinis kompiuteris tikras išsigelbėjimas.

Planšetė komplansetepiuteris – puikiai įvairioms prezentacijoms tinkantis prietaisas, kuriame tiesiog prisilietimais galima valdyti skaidrių kaitą, patogiai bei inovatyviai pristatyti savo projektus, ar greitai surasti reikiamą dokumentą. Svarbus planšetinių kompiuterių privalumas – baterijos veikimo laikas, kuris ne ką nusileidžia išmaniesiems telefonams ir yra žymiai ilgesnis nei nešiojamųjų kompiuterių. Juk tikrai nėra patogu ieškoti elektros lizdo praėjus vos porai valandų nuo darbo pradžios, kai tuo tarpu planšetinis kompiuteris gali dirbti praktiškai visą dieną. Planšetiniai kompiuteriai yra išties mobilūs prietaisai – patogu naudotis ne tik sėdint prie stalo, bet ir, pavyzdžiui, stovint viešojo transporto stotelėje, gulint lovoje ar netgi tualete.

Daug keliaujantiems planšetinis kompiuteris tikrai neleis nuobodžiauti ir ilga kelionė taps ilgai trunkančiu malonumu. Tai tik keletas planšetinių kompiuterių privalumų. Vis dėl to, jei jūs turite labai gerą išmanųjį telefoną ar gerą nešiojamąjį kompiuterį ir neturite atliekamų kelių šimtų eurų, apie planšetinio kompiuterio poreikį Jūsų gyvenime reikėtų dar pagalvoti. Tačiau jei esate žmogus, kuris nuolat žiūri į priekį, paprasčiausią planšetinį kompiuterį galima nusipirkti ir kur kas pigiau vien tam, jog galėtumėte perprasti jo technologines galimybes.

Manoma, kad šiais metais 30 tūkst. lietuvių po Kalėdų eglute ras planšetinį kompiuterį ar naują telefoną. Tačiau prieš leidžiant tuos eurus būtų visai naudinga žinoti, kad dovana tikrai džiugins. Kad per taupus Kalėdų senis nenupirks nereikalingo šlamšto, o per išlaidus neliks be pačios eglutės. Taigi, pažiūrėkime, kuris planšetinis kompiuteris šiais metais pripažinti geriausiais ir kur verta dairytis Kalėdų Seneliams, ieškantiems nebrangaus, bet minimalius poreikius tenkinančio išmanaus ekranėlio delnui. Juk vis dėl to šie prietaisai vadinami nešiojamųjų kompiuterių ateitimi…

Kompanija „Apple“ šiais metais pranoko save. Naujausias populiariausio pasaulyje planšetinio kompiuterio didesniu nei 7 colių įstrižainės ekranu modelis gerokai paplonėjo, palengvėjo, šiek tiek pasiaurėjo ir tiesiog stulbinančiai pagreitėjo. Naujasis „Apple“ A7 planšetinio kompiuterio procesorius taip pat nėra greičiausias rinkoje (1,4 GHz), tačiau jis 64 bitų, tad reali jo greita veika bent pusmečiu lenkia visus konkurentus. Pridėkime itin kokybiškai veikiančią kamerą ir milžinišką programėlių pasirinkimą ir gausime kai ką labai patrauklaus.

Kategorijos: Planšetės