Nešiojami kompiuteriai ir pagyvenę žmonės – madinga, reikalinga, o gal gyvybiškai reikalinga? Darbingo amžiaus žmonės privalo pamąstyti, kam tuos nešiojamus kompiuterius naudos. Jei daug rašo – reikėtų nesiojamo kompiuterio su pilna klaviatūra. Jei užsiima dizainu ar vaizdo montavimu ir nenori stacionaraus, privalės gerokai paišlaidauti galingam darbiniam nešiojamam kompiuteriui . Jei daug keliauja, susitinka su klientais, turi atrodyti reprezentatyviai – puikiai tiks „ultrabook“, arba „MacBok Air“ tipo nešiojami kompiuteriai. Aišku, jei pakanka galimybių, arba nėra didelių poreikių, tokie žmonės tikrai gali investuoti į planšetinį kompiuteriuką.

Pagyvenusiems žmonėms svarbiausia – bendravimas „Skype“, panaršymas internete, naudojimo paprastumas ir kaina. Teisingai parinkti nebrangūs nešiojami kompiuteriai su vaizdo kamera – kaip tik jiems. Jiems visiškai pakaktų ir patikimo planšetinio kompiuterio, tik reikia pagalvoti, ar patogu bus jį laikyti, ar nedreba pirštai valdant liečiamą ekraną ir t.t. Iškart atmetame pigiausius „netbook“, „atom“ ar „intel celeron“ procesoriais aprūpintus nešiojamus kompiuterius – erzinančiai lėti įrenginiai ne ką daugiau gali už planšetes, tik visą tai atliks kur kas nepaslankiau.

Jei jau darbui, pramogoms ar mokslams reikia nešiojamo kompiuterio, žvalgytis verta tik į aprūpintus bent „Intel Core i3“ klasės procesoriais . Vėlgi primename –nešiojami kompiuteriai yra tik įrankis, tad permokėti neverta.

Perkant svarbu įsitikinti, kad nešiojami kompiuteriai būtų patogūs ir turėtų reikiamas jungtis. Daug dirbantiems su tekstu reikėtų apšviečiamos ir pilnos klaviatūros, norintiems prijungti jį prie televizoriaus – HDMI jungties, kuo daugiau USB jungčių – tuo geriau. Brangesniuose nešiojamuose kompiuteriuose įrengiama „Bluetooth“ jungtis praverčia labai retai, o bevielis internetas – būtinas. Neužmirškime, kad 6 cell akumuliatorius yra geresnis už 4 cell, tačiau, vėlgi – geras akumuliatorius kainuoja, o būtinas tik jei nešiojami kompiuteriai bus dažnai nešiojami.

Susigundę investuoti į itin plonus ir lengvus „ultrabook“ tipo nešiojamus kompiuterius turėtume neužmiršti, kad juose įrengiami taupesni, reiškia ir mažiau galingi, procesoriai.

Tad norintiems dirbti galingesnėmis programomis plonytis gražuolis keletą minučių stenantis ties paprasta užduotimi gali ir nepatikti. O nešiojami kompiuteriai keliaujančiam verslininkui, kuriam reikia ir padirbėti su dokumentais, ir prezentaciją parengti – bus pats tas . Kai renkiesi nešiojamą kompiuterį, nuolat matai krūvą nesuprantamų prie pavadinimo rašomų skaičių bei keistų sutrumpinimų. Tame rebuse ir slypi atsakymas, kodėl iš pažiūros dviejų visiškai vienodų kompiuterių kaina skiriasi daugiau negu dvigubai. Nešiojami kompiuteriai puikiai tinka vyresnio amžiaus žmonėms, kad ir kokios profesijos atstovais jie būtų. Paprastam vartotojui visiškai pakanka „Intel“ vaizdo pajėgumų. Net žaidėjai sumokėję už vaizdo kortą dažniausiai nusivils – pigesni modeliai jokios įtakos kokybei praktiškai neturės. Norint žaisti reikia ir pirkti tam skirtus nešiojamus kompiuterius. Nešiojami kompiuteriai tampa kiekvieno žmogaus gyvenimo dalimi.

 

 

Kategorijos: Laptopai