Nors darbuotojų nuoma ir skamba keistai, tačiau šis reiškinys ne tik puikiai žinomas ir taikomas daugelyje pasaulio šalių, tačiau žinomas ir Lietuvoje. Didėjanti specifinių darbų paklausa randa savo nišą rinkoje – tam buvo įteisintos laikinosios darbo sutartys. Kas tai ir kodėl tai aktualu – visi atsakymai pateikiami žemiau.

Trumpalaikės darbuotojų nuomos nauda įmonėms

Verslo sektoriams supratus laikinųjų darbo sutarčių privalumus, daugelis įmonių pradėjo bendradarbiauti su įdarbinimo agentūromis, kurios padeda surasti laikinuosius darbuotojus. Taip ne tik taupomas įmonės laikas, bet ir užtikrinama apčiuopiama nauda – atrandamas tinkamas laikinasis darbuotojas.

Privalumai, kuriais pasižymi darbuotojų nuoma:

• Galimybė plėsti savo verslo sektorių nekeičiant nuolatinių darbuotojų skaičiaus;
• Paprastesnės darbuotojų priėmimo ir atleidimo sąlygos;
• Abipusė nauda: įmonė neturi samdyti nuolatinio darbuotojo, o tie, kas ieško darbo, bent laikinai randa apmokamos veiklos;
• Laikinosios įdarbinimo sutartys yra paprasčiau pasirašomos. Trumpiau tariant, tai paprastesnis procesas personalo valdymo skyriui bei buhalterijai, norint apskaičiuoti įvairius mokesčius;
• Tai visiškai legalus darbuotojų poreikio patenkinimo procesas.

O ką gauna darbuotojas?

• Galimybę tobulėti – prisidėti prie naujų projektų.
• Greičiau adaptuotis naujoje aplinkoje. Keičiant darbus laikinųjų kontraktų principu adaptacijos procesas tampa paprastesnis ir greitesnis, dėl to mažiau jaudinamasi.
• Savirealizacija žymiai paprastesnė dirbant konkrečioje įmonėje laikinai. Kai žinoma, kiek turi laiko, nori padaryti, viską kuo geriau ir parodyti savo sugebėjimus kuo aiškiau. Taip kyla tikimybė, kad net ir pasibaigusi darbuotojų nuoma prasitęs, tačiau jau nuolatinio darbuotojo sutartimi.

Ar Lietuvoje tai populiaru?

Galima teigti, kad su laiku mūsų šalyje tai tampa vis populiariau. Akivaizdi šio proceso nauda yra įvertinama įmonių, keičiasi požiūris į tradicinį darbuotoją ir jo įdarbinimo sąlygas. Be to, galimybė per tam tikrą laikotarpį įvertinti konkretaus darbuotojo suderinamumą su įmonės kultūrą, asmeninėmis ir profesinėmis savybėmis gali lemti talento atradimą įmonei, ir nuolatinio darbo gavimą laikinajam darbuotojui.

Pažvelkite į darbą kitaip ir realizuokite save, kaip laikinasis darbuotojas arba išnaudokite esamą situaciją ir naujam įmonės projektui pasinaudokite darbuotojų nuoma. Naujas požiūris ir kitokios patirtys bei atradimai. Gal laikas pradėti dabar?

Kategorijos: Žmonės ir technika