Yra žmonių, kurie mano, jog jie yra tikrai ne planuotojai. Jiems nereikalingos darbo knygos, kalendoriai ir panašūs laiko organizavimo atributai, nes juk jie puikiai susitvarko ir be jų. Visgi, darbo knyga yra reikšmingas ir tikrai ne be reikalo knygynų ir kanceliarinių prekių parduotuvių lentynose gulintis dalykas. Išskyrėme 7 priežastis, kodėl ne tie, kuriems ši daiktas atrodo nereikalingas, turėtų pradėti juo naudotis.

5 priežastys, kodėl verta naudotis darbo kalendoriumi:

1. Mažiau streso

Bene kiekvienas, kuris kasdien rašo dienoraštį ar planuoja savo laiką, išvengia papildomai patiriamo streso. Jau vien todėl, kad galvoja nesikaupia milžiniškas informacijos kiekis apie visus įmanomus savaitės susitikimus, planus, atsiskaitymus ar pristatymus.

2. Švaresnės mintys

Kad ir kaip galbūt kam nors atrodo laiko švaistymas rašytis planus ant popieriaus lapo, kaupti juos savo galvoje taip pat tikrai nėra gerai. Kai visi darbai ir planai nugula ant popieriaus lapo, apima lengvumo jausmas, sumažėja rizika patirti pervargimą, pašalinamas galimas informacijos perteklius. Kuo mažiau chaoso galvoje, tuo lengviau ir greičiau einasi darbai.

3. Gerina atmintį

Darbo knyga gali padėti pagerinti atmintį. Daugelis žmonių pasižymi regimąja atmintimi, kada didžioji dalis įvairiausių dalykų geriau atsimenama juos pamačius, nei išgirdus. Daugiau užsirašinėjantys žmonės ne tik daugiau atsimena, bet ir mažiau pamiršta, nes visi svarbiausi dalykai jau yra užrašyti. O pamiršus užtenka tiesiog pažvelgti į dienotvarkę.

4. Produktyvesnis darbas

Jei manote, kad esate ypač produktyvus, galime patikinti, kad nuveiktumėte dar daugiau, jei neverstumėte savęs prisiminti visų gyvenimo planų. Produktyvumas stipriai priklauso nuo to, kiek minčių sukasi jūsų galvoje. O jei tuo pačiu metu galvojate apie rytojaus verslo susitikimą, šiandienos prezentacijos pristatymą ir savaitgalio išvyką, tai tik labiau apkrauna Jūsų smegenis ir neleidžia susikoncentruoti ties esminiais dalykais. Užrašyti planai nepasimirš, o jūs galėsite susikoncentruoti ties čia ir dabar.

5. Jokių „išsikrovė“ ar „neturiu interneto“

Darbo knyga neturi baterijos, kuri esminiu momentu gali imti ir išsikrauti, o tam, kad matytumėte visus darbus neprireiks interneto prieigos. Kad ir koks patogus atrodytų skaitmeninis kalendorius, esminiu momentu net ir nenorint gali nutikti taip, kad neturėsite galimybės prie jo prisijungti. O popierinis variantas visada bus šalia.

Kategorijos: Kita